taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Yalçın Akdoğan'dan Hakan Fidan açıklaması

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, MİT Müşteşarlığından istifa eden Hakan Fidan'ın milletvekilliği adayını yorumladı.

Haber Merkezi | 09.02.2015 - 20:03..
Whatsapp ile paylaş

Yalçın Akdoğan'dan Hakan Fidan açıklaması

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Star Ana Haber'e konuk oldu.  Akdoğan'a Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MİT Müşteşarı Hakan Fidan'ın istifa ederek milletvekili adayı olmasına "Ben sıcak bakmıyorum, MİT Müşteşarı olarak görev yapmasını tercih ederim" sözleri hatırlatıldı.

FİDAN DEĞERLİ HİZMETLERİ OLAN ARKDAŞIMIZ

Hakan Fidan'ın adaylığı hakkında konuşan Yalçın Akdoğan, şunları söyledi;

"Burada bir görüşme olmuştur ve Cumhurbaşkanımız da görüşlerini söylemiştir. Hakan Fidan çok değerli hizmetleri olan bir arkadaşımız. Farklı kademelerde devlet hizmeti tecrübesine de sahip. Bu noktada sayın Cumhurbaşkanımızın sözlerini yorumlama makamında değilim. Cumhurbaşkanımız, içi dışı bir olan bir kişi, düşündüğünü açıkça dile getiren bir kişi.

MUHALEFET BAŞKA YÖNE DÖNMÜŞ DURUMDA

Hakan Fidan sorulduğunda da görüşlerini açıkça dile getirmiştir. Cumhurbaşkanımız görüşlerini hem Hakan Fidan'a hem de Başbakanımıza dile getirmiştir.

Muhalefet, bu ilk duyulduğunda Ahmet Davutoğlu'na karşı bir hamle olarak gördü. Cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra ise "Erdoğan'a rağmen" açıklamaları yapıldı. Yani muhalefet bir günde başka yöne dönmüş durumda.

KİŞİSEL BİR TERCİHTİR

İnsanlar MİT Müsteşarlığının ağırlığı tepkisi herhangi bir bakanlıkla kıyaslanabilir. Hakan Fidan muhtemelen kendi mazeretlerini söylemiştir. Bu kişisel bir tercihtir.

GÜLÜP GEÇİYORUM

Hakan Fidan'ın istifa etmesi dokunulmazlık zırhına alınması için olduğu iddialara gülüp geçiyorum. Başbakanlık iddialarına gülmekten ziyade, Davutoğlu'na karşı senaryonun bir parçası olmasına gülüyorum. sayın Başbakana karşı bir durum yok burada. Bizim arkadaşımızdır ve yıllardır birlikte çalışıyoruz. Onun bakan olup olmaması siyasi takdirdir. Bunu zaman içerisinde göreceğiz."YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir