taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3875
6.1338
1221.89
91686.35
211.622

Yangından kurtulmak için oğluyla balkondan atladı

Çıkan yangında beşinci katta mahsur kalan ve paniğe kapılan anne, 10 yaşındaki oğlunu ve kendisini balondan aşağı bıraktı.

AA | 24.11.2016 - 23:05..

 

Yangından kurtulmak için oğluyla balkondan atladı

Vatandaşlar tarafından tutulmaya çalışılan ve düşüş hızının azalmasıyla kurtulan çocuk ile yaralanan annesi, hastaneye kaldırıldı.

YANGIN YAN BİNAYA SIÇRADI

Çalıçeşme Sokak'taki bir apartmanın ikinci katındaki dairede henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangın kısa sürede apartmanı sardı, yan binaya sıçradı.

Yangından kurtulmak için oğluyla balkondan atladı

Apartmanlardaki sakinler tahliye edilirken, Zevcan Çavuşoğlu (39) ve oğlu Burak (10) ise beşinci kattaki evlerinde mahsur kaldı.

Yangından kurtulmak için oğluyla balkondan atladı VİDEO

OĞLUNUN ARDINDAN KENDİSİ ATLADI

Balkondan, aşağıda bulunanlardan çocuğunu aşağı bırakacağı, tutmaları yönünde yardım isteyen Zevcan Çavuşoğlu, oğlu Burak'ı aşağı bırakmasının ardından kendisi de atladı.

Yangından kurtulmak için oğluyla balkondan atladı

Vatandaşlar tarafından tutulmaya çalışılan ve düşüş hızının azalmasıyla kurtulan çocuk ile yaralanan annesi, ambulanslarla hastaneye götürüldü.
Çocuğun durumunun iyi olduğu, tedbiren müşahadede tutulduğu, annenin ise vücudunda kırıklar olduğu öğrenildi.

2 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ

Yangın, çevre ilçe ve beldelerden gelen takviye itfaiye ekiplerinin de çalışmalarıyla 2 saatte söndürüldü.

Bu arada, çevre sakinleri zamanında müdahale edilemediği iddiasıyla belediyeye yürüdü. Zabıta araçlarının aynaları ile belediye binasının camını kıran grup, bir süre sonra dağıldı.

Yangından kurtulmak için oğluyla balkondan atladı

Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca da bölgeye gelerek incelemelerde bulundu.

15 KİŞİLİK GRUP ELLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Görgü tanıklarından Talat Gülseven, yangın sonrası mahsur kalan kadının yardım çağrısı üzerine 15 kişilik bir grupla ellerini birleştirdiklerini ve aşağı atılan çocuğu tutmaya çalıştıklarını anlattı.

"ÖNCE ALLAH'A SONRA SİZE SIĞINIYORUM"

Kadının çaresizliği ve evlat sevgisinin ani karar vermesinde etkili olduğunu ifade eden Gülseven: "'Önce Allah'a sonra size sığınıyorum' diyerek çocuğunu attı. Ellerimizi açıp çocuğu tutmaya çalıştık. Hızını kestik. Yere düştüğünde kucağımıza alıp ambulansa götürdük. Sonrasında kadın kendini aşağıya saldı. Onu da aynı şekilde tutmaya çalıştık. Ambulansa taşıdık. İkisi de konuşuyordu. Rabbim bir daha böyle şeyler yaşatmasın.'' diye konuştu.

Yangından kurtulmak için oğluyla balkondan atladı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir