taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7038
Euro
7.3426
Altın
1677
Borsa
95890.11
Gram Altın
361.725
Bitcoin
46293.47

Yanukoviç'in sarayı göstericilerin elinde

Kaçak devlet başkanı Viktor Yanukoviç'in hükümet karşıtlarınca işgal edilen evindeki lüks yaşam dikkat çekti.


Whatsapp ile paylaş
Yanukoviç'in sarayı göstericilerin elinde

Yanukoviç'in sarayı göstericilerin elinde

Monaco'nun yaklaşık üçte ikisi büyüklüğündeki bir arazi üzerine kurulu olan ev, Yanukoviç'in yaşadığı lüks yaşam şartlarını da gözler önüne serdi.

Yanukoviç'in sarayı işgal edildi

YANUKOVİÇ'İN ARAZİSİNDE YOK YOK

Kiev'i terk eden Yanukoviç'in başkentin yaklaşık 20 kilometre dışındaki Mezhyhirya'daki lüks evi, iki gündür "ziyaretçi" akınına uğruyor.

Binlerce kişi tarafından ziyaret edilen evin üzerine kurulduğu 1400 dönümlük arazide hayvanat bahçesi, golf sahası ve helikopter pistinin yanı sıra yapay göl ve su yolları üzerindeki İspanyol kalyonu dikkat çekiyor.

YANUKOVİÇ'İN SARAYI GÖSTERİCİLERİN KONTROLÜNDE

Rezidansa giriş-çıkışlar son 48 saattir hükümet karşıtı göstericilerin kurduğu güvenlik birimleri tarafından kontrol ediliyor.

Yanukoviç'in Cumartesi günü sabaha karşı helikopterle terk ettiği tahmin edilen eve gazeteciler de büyük ilgi gösteriyor. Gazetecilerin umudu ise Yanukoviç'in olası suçlarını ispat edecek belgelere ulaşmak.

Yanukoviç, uzun yıllar devlete ait olan ev ve arazinin bir kısmını iktidara geldikten sonra şüpheli bir şirket üzerinden yasa dışı yollarla zimmetine geçirmekle suçlanıyordu. Bu iddiaları yalanlayan Yanukoviç ise arazinin sadece küçük bir bölümünü kiraladığını savunuyordu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir