taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7313
Euro
7.2853
Altın
1618.38
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.092
Bitcoin
45990.59

Yargıtay Gürbüz Çapan'ın hapis cezasını onadı

Yargıtay'ın onama kararı Çapan'ın Esenyurt Belediye Başkanlığı adaylığını da etkiledi. CHP, "Yeni aday bildireceğiz." dedi.


Whatsapp ile paylaş

Yargıtay Gürbüz Çapan'ın hapis cezasını onadı

Yargıtay Gürbüz Çapan'ın hapis cezasını onadı

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'a 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve rüşvet almak' suçundan İstanbul 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği 5 yıl hapis cezasını onadı.

YIL DAHA CEZAEVİNDE TUTULACAK

Çapan bu suçtan 11 ay 20 gün tutuklu kaldığı için yaklaşık 3 yıl daha cezaevinde tutulacak. Yargıtay'ın onama kararı Çapan'ın Esenyurt belediye başkanlığı adaylığını etkiledi.

CHP: YENİ ADAY BİLDİRECEĞİZ

Yargıtay kararının kendilerine ulaştığını belirten CHP yönetimi, Çapan'ın adaylığını YSK'nın kabul etmeme ihtimali bulunduğuna dikkat çekerek, "Bu olasılık nedeniyle yeni bir aday bildireceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

ÇAPAN: VERİLEN CEZA ADAYLIĞIMA ENGEL DEĞİL

Çapan da Hürriyet'e yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Daha önce cezamın bir bölümünü yattığım için hukuken adaylığım konusunda bir engel bulunmadığını düşünüyorum. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, dairenin kararına itiraz etmesini talep edeceğim. Böylece dava dosyasının Yargıtay Ceza Genel Kurulu'na getirilmesini isteyeceğiz. Hukuki mücadelemi sürdüreceğim gerekirse AİHM'ye gideceğim. Verilen ceza adaylığıma engel değil. Ancak partiyi sıkıntıya düşürmem."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir