Euro
10.8111
0.6%
Dolar
9.3164
0.6%
Altın
530.12
0.71%
Borsa
1.418
0.62%
Bitcoin
577.863
2.82%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C

  Elazığ'da yaşayan Köse ailesi yardım bekliyor

  Elazığ'da kağıt toplayarak geçinmeye çalışan Adnan Köse, "Geçen Kurban bayramında komşular et getirdi onu yedik. Bayramdan bu güne kadar evime et girmemiş" dedi.
  • 10.01.2015 - 15:07
  Elazığ'da yaşayan Köse ailesi yardım bekliyor

  vergi.jpg

  Elazığ'ın Aksaray Mahallesi'nde eşi ve 3 çocuğu ile birlikte oturan 47 yaşındaki Adnan Köse, ailesini sokaklarda kağıt toplayarak geçindirmeye çalışıyor. İşsiz olduğu Şanlıurfa'dan eşi ve 3 çocuğu ile 6 ay önce geldiği Elazığ'da da iş bulamayan Adnan Köse, ailesini geçindirmek için bulduğu eski bir puset ile sokaklarda kağıt toplamaya başladı. Köse, Doğan Haber Ajansı muhabirine yağmurlu ve karlı günlerde kağıtlar ıslandığı için işe çıkamadığını ve evde aç beklediklerini anlatırken şöyle dedi:

  "250 liralık kira paramı ödemek için naylon ve kağıt topluyorum. Hayırsever komşular da bize yiyecek getiriyor. Aç kalsak önemli değil ama kirayı ödemezsek bizi dışarı atarlar. Tenekede su ısıtıp banyo yapıyoruz. Bu hayattan kurtulmak istiyoruz bize yardım etsinler."

  Elazığ da yaşayan Köse ailesi yardım bekliyor #2

  "BAZI GÜNLER AÇ YATIYORUZ"

  Yağmurlu günlerde işe çıkamadığını ve ıslak kağıtların satılmadığını belirten Adnan Köse, evine en son kurban bayramında et girdiğini belirterek, şöyle devam etti: "Yağmurlu ve karlı günlerde topladığım kâğıtlar ıslak olduğu için almıyorlar, elimizde kalıyor. Bazıgünler sadece ekmek yiyoruz, bazen yanında çay oluyor Allah'ımıza şükür ediyoruz. Oğlum sarma istedi, 'Yarım kilo kıyma al' dedi alamadım. Kurban bayramında komşular et getirdi onu yediğinden bu yana evime et girmedi. Oğluma; Allah elbet bir gün yüzümüzü güldürür diyorum." Eşinin durumlarını anlatması üzerine gözyaşlarını tutamayan 45 yaşındaki Aynur Köse ise, bazı günler aç yattıklarını ifade ederek, "Odunumuz yok, soba yakamıyorum, günlerce aç kalıyoruz. Aylardır evimize et girmedi" diye konuştu.Geçim derdi nedeniyle ilkokul 1'inci sınıfta okuldan ayrılan 11 yaşındaki Mürşit Köse, babası ile birlikte kağıt topladığını bu nedenle okula gidemediğini söyledi.

  Elazığ da yaşayan Köse ailesi yardım bekliyor #3

  Elazığ da yaşayan Köse ailesi yardım bekliyor #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir