Euro
10.317
-0.02%
Dolar
8.8199
0.03%
Altın
496.27
0.02%
Borsa
1.392
0%
Bitcoin
377.928
-3.39%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  9 yıldır yalnız olan zürafa Şakir'e eş bulundu

  Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin maskotu ve 9 yıldır yalnız olan zürafa Şakir'e Kayseri'den eş bulundu.
  • DHA
  • 04.06.2016 - 15:33
  9 yıldır yalnız olan zürafa Şakir'e eş bulundu

  9 yıldır yalnız olan zürafa Şakir e eş bulundu #1

  Gaziantep Hayvanat Bahçesinin müzmin bekarı zürafa Şakir'e 9 yıl sonra eş bulundu. Kayseri Hayvanat Bahçesi'nden getirtilen Selvi ile Şakir'in ilk buluşması için özel bir organizasyon yapıldı.

  ŞAKİR, EŞİNİN YANINA KOŞARAK GİTTİ

  Yüzlerce ziyaretçinin izlediği buluşma öncesinde Şakir'in kafesi balonlarla süslenirken, hayvanat bahçesinin anons sisteminden Al Yazmalım filmiyle özdeşleşen, 'Selvi boylum, al yazmalım' müziği çalındı. Şakir'in bulunduğu kafesin kapısının açılmasıyla birlikte ziyaretçiler alkışlarla ilk buluşmayı kutladı. Şakir ise ilk kez göreceği Selvi'nin yanına koşarak gitti.

  9 yıldır yalnız olan zürafa Şakir e eş bulundu #2

  "İLK ETAPTA 4-5 AY BİRBİRLERİNİ GÖRECEKLER, YAKLAŞMAYACAKLAR"

  Gaziantep Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, Şakir'e hem yurt içinden hem de yurt dışından eş aradıklarını belirterek şöyle konuştu:

  "Yurt içinde aramalarımıza devam ederken Özellikle Almanya'nın Duisburg, Köln, Hollanda'nın Amsterdam Hayvanat Bahçesi ve Belçika'daki birçok hayvanat bahçesiyle iletişime geçtik. Sevindirici haber bize Kayseri Hayvanat Bahçesi'nden geldi. Bundan 3 yıl önce bir dişi zürafaların olduklarını söylediler. Kayseri Hayvanat Bahçesi bu zürafayı bize vereceğini bildirdi. Gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından zürafa Selvi'yi Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne getirmek için özel bir taşıma kafesin yaptırdık. Zürafalar ilk etapta 4-5 ay kadar birbirlerini görecekler fakat birbirlerine yaklaşmayacaklar. Birbirlerini tanıdıktan sonra aynı barınağın içinde yaşamaya başlayacaklar. Böylelikle Şakir'i evlendirmiş olduk ve yalnızlığını gidermiş olduk. Şakir'e uzun süredir eş aradığımız için iyi bir organizasyon yapmak istedik. Şakir 10 yaşında dişi zürafamız Selvi ise 6 yaşında. Erkek zürafalar dişi zürafalara göre daha büyük oluyor. Tüm Gazianteplileri ve Türkiye'yi Şakir ve Selvi'yi ziyaret etmeleri için bekliyoruz"

  9 yıldır yalnız olan zürafa Şakir e eş bulundu #3

  İlk buluşmayı ayrı bölümlerde yapan ve birbirlerini koklayarak tanımaya çalışan zürafa Şakir ve Selvi'nin 4-5 ay sonra aynı kafese konulacağı belirtildi.

  9 yıldır yalnız olan zürafa Şakir e eş bulundu #4

  9 yıldır yalnız olan zürafa Şakir e eş bulundu #5

  9 yıldır yalnız olan zürafa Şakir e eş bulundu #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir