Petrol
111.74
-0.27%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
487.206
2.52%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C

  Annesi ölen yavru sincaplara sahip çıkan Ordulu

  Kazada annesi ölen yavru sincaplara, Ordulu Ferhat Dinlemek sahip çıktı.
  • İHA
  • 07.03.2016 - 13:09
  Annesi ölen yavru sincaplara sahip çıkan Ordulu

  Annesi ölen yavru sincaplara sahip çıkan Ordulu #1

  Onları bir bebek gibi besleyen ve seven hatta çalıştığı inşaat alanına bile götüren Ferhat Dinlemek, misafir olarak gördüğü hayvanlarla ömür boyu yaşamak istediğini söyledi.

  "SESLERİNİ DUYDUM, ALDIM EVE GETİRDİM"

  Tesadüfen kazayı gördüğünü ve minik sincaplara insanlık görevi olduğu için sahip çıktığını belirten Dinlemek, "Yavru sincapların annesi yoldan geçen bir aracın ezmesi sonucu telef oldu. Daha sonra yakın bir yerdeki yuvalarında küçük sincapların seslerini duydum. Bir insan olarak bunların bakıma ihtiyacı olduğunu hissettim. Orada onları bırakmaya vicdanım el vermedi ve kafamdaki bereyi çıkartım onları içine koyup eve getirdim. Eğer getirmeseydim bu yavruları yaban hayvanları yiyebilirdi" dedi.

  Annesi ölen yavru sincaplara sahip çıkan Ordulu İZLE

  Annesi ölen yavru sincaplara sahip çıkan Ordulu #2

  İŞİNİ BIRAKIP SİNCAPLARLA İLGİLENDİ

  İnşaatta çalıştığını belirten Ferhat Dinlemek, "İşimi yarıda bırakarak sincapları Fatsa ilçesine veterinere getirdim. Veterinerden sincapların ne yer ne içer, nasıl bakılır bu konuda bilgiler aldım. Daha sonra biberon alarak onlara inek sütünü içerebileceğimi söylediler. Sincapları devamlı sıcak tutmam ve üşütmemem gerektiğini söylediler. Onlara şuan ev olarak fındık sepetinde bakıyorum. Geceleri yatarken yanıma alıyorum. Acıktıkları zaman ses çıkartıyorlar. Ben de hemen kalkıyorum ve onları süt ile besliyorum. Her iki saatte bir süt içmeleri gerekiyor. Ben de bu işi severek yerine getiriyorum

  Annesi ölen yavru sincaplara sahip çıkan Ordulu #3

  "ÇİNO VE ÇİKO İSİMLERİNİ TAKTIM"

  Sincap yavrularının bana şans ve uğur getireceğine inanıyorum. Onlara sürekli bakmayı planlıyorum. Bunları artık benim evimin kedileri olarak görüyorum. Sincaplarıma Çino ve Çiko isimlerini taktım. Kendileri de isimlerini çok sevdiler" diye konuştu. Dinlemek, evinde ayrıca bir kedi beslediğini sözlerine ekledi.

  Annesi ölen yavru sincaplara sahip çıkan Ordulu #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir