Petrol
111.19
1.09%
Euro
16.9433
0.85%
Dolar
15.9486
0.48%
Altın
954.91
1.31%
Borsa
239
0.73%
Bitcoin
484.694
1.88%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Antalya'da bir kişinin esnerken çenesi çıktı

  Antalya'da 42 yaşındaki Canan Olgun'un esnerken çıkan çenesi, 15 dakika süren operasyonla yerine yerleştirildi.
  • 11.08.2014 - 12:20
  Antalya'da bir kişinin esnerken çenesi çıktı

  Antalya da bir kişinin esnerken çenesi çıktı #1

  Antalya'nın Aksu İlçesi’nde oturan Canan Olgun’un çenesi, esnediği sırada yerinden çıktı.

  ÇENESİ ÇIKTI, 15 DAKİKALIK OPERASYONLA YERİNE YERLEŞTİRİLDİ

  Annesinin ağzının çarpıldığını ve kapanmadığını gören kızı, Canan Olgun’u Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’ne götürdü. Acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız Diş ve Çene Cerrahi Bölümü’ne sevk edilen Olgun’un kapanmayan çenesi, yaklaşık 15 dakika süren operasyonun sonunda yerine yerleştirildi.

  "ESNERKEN ÇENEMDEN SES GELDİ"

  İlk kez böyle bir sağlık sorunuyla karşılaştığını söyleyen Canan Olgun, "Nasıl oldu anlayamadım. Esnediğim sırada çenemden bir ses geldi ve bir daha ağzımı kapayamadım. Açık kalan ağzımı gören kızım şaşkınlıktan ne yapacağını bilemedi. Kendini toparlayınca ambulans sürücüsü olan eşimi aradı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne getirdiler. Lokal anestezi yapılarak çenemi yerine oturttular. Evden hastaneye getirilinceye kadar dayanılmaz acı çektim. Doktorlar sağ olsunlar. Kısa müdahale sonunda çıkan çenemi yerine oturttu" diye konuştu.

  Antalya da bir kişinin esnerken çenesi çıktı #2

  BİR AYDA İKİ ÇENE ÇIKTI

  Hastanın yerinden çıkan çenesini el bilek manipülasyonu ile yerine yerleştiren AÜ Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş Sağlığı ve Çene Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Sinan Tozoğlu, "Son bir ay içinde ikinci çene çıkma vakasıyla karşılaşıyoruz. Bu gibi durumlarda hastanın ilk başvuracağı adres ağız diş ve çene cerrahi hekimleri olmalıdır. Bu tür rahatsızlığı olan hastalara lokal anestezi uygulanarak müdahale mümkün olabilmektedir" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir