Dolar
6.8161
0.0645%
Euro
7.5495
0.0291%
Altın
1719.53
0.0611%
Borsa
105359.76
0.387%
G. Altın
377.075
0.1718%
Bitcoin
64834.79
1.2128%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Antalya'da okullara yağış uyarısı: Teneffüse çıkmayın

  Meteoroloji'den yapılan kuvvetli yağış uyarısı üzerine Antalya'da okullara "Öğrencileri teneffüse çıkarmayın" yazısı gönderildi.
  • DHA
  • 21.10.2015 - 15:36

  Antalya'da okullara yağış uyarısı: Teneffüse çıkmayın

  antalya

  Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün yarın çok kuvvetli yağış beklendiği yönündeki uyarısı üzerine Antalya'daki tüm okullara yazı gönderildi.

  OKULLARA TEDBİRLİ OLUN UYARISI

  İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla okul müdürlüklerine gönderilen yazıda, yağış, yıldırım ve kuvvetli rüzgarın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı tedbirli olunması istendi. Yazıda, kara ve deniz ulaşımında aksamalar, su baskını, sel, taşkın, dolu, yıldırım ve çatı uçması, hortum, soba zehirlenmesi gibi durumlara karşı tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

  TENEFFÜSLERDE OKUL BAHÇESİ YASAK

  Yazıda, teneffüslerde öğrencilerin okul bahçesine bırakılmaması, okul yönetimleri ve nöbetçi öğretmenlerin, eğitim ve öğretim saatleri boyunca herhangi bir kargaşaya meydan verilmemesi için tedbirli davranmaları istendi.

  SERVİSLER BAHÇEYE KADAR GETİRECEK

  Okul servis araçlarının, okul bahçesine alınarak, nizam ve intizam içinde, okul yöneticileri ve öğretmenler gözetim ve denetiminde okula gidiş- gelişlerinin sağlanması, servis şoförlerinin trafik kurallarına riayet etmeleri ve öğrencilerin bizzat ikametgahlarına bırakılmalarının sağlanması da vurgulandı.

  VELİLER DE UYARILDI

  Öğrenci velilerinin de kötü hava şartları konusunda haberdar edilmesi belirtilen uyarıda, öğrencilerin okula gidiş-gelişlerinde, okul yönetimleriyle işbirliği içinde olmaları ve tedbirli davranmaları gerektiği kaydedildi. Okul müdürlükleri tarafından okullarda eğitim öğretimin sevk ve idaresinin sağlıklı yürütülmesi ve herhangi bir olumsuzluğa ya da aksaklığa meydan verilmeyecek şekilde görev ve sorumluluk bilinci içinde hareket edilmesi de istendi.

   

   


  Görüş Bildir