Petrol
111.18
0.36%
Euro
17.2489
1.25%
Dolar
16.0747
0.94%
Altın
963.07
1.50%
Borsa
2377
-0.15%
Bitcoin
472.242
-1.81%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Antalya'ya kadınlar plajı geliyor

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel, kentin Kemer çıkışındaki plajı Sarısu'da kadınlar plajı açacaklarını söyledi.
  • 17.07.2014 - 13:50
  Antalya'ya kadınlar plajı geliyor

  Antalya ya kadınlar plajı geliyor #1

  Başkan Türel, Döşemealtı'nda Antalya Büyükşehir Belediyesi Halil Akyüz Huzurevi'nde basın mensuplarıyla iftarda biraya geldi. İftarın ardından konuşan Başkan Türel, Konyaaltı sahilinde başlayan ücretsiz plaj uygulamasının, Antalya'nın Kemer hattındaki son noktası Sarısu plajında da Ramazan Bayramı öncesi hayata geçirileceğini söyledi.

  ''BAYRAMDAN ÖNCE HİZMETE SUNMAYI PLANLIYORUZ''

  Sarısu plajını yeniden düzenlediklerini kaydeden Başkan Türel, "Aynı Konyaaltı'nda olduğu gibi Sarısu'da da vatandaşlarımızın hizmet karşılığında bir bedel ödememesi yönünde bir çalışmayı bayramdan önce hizmete sokmayı planlıyoruz" dedi. Bunu Lara plajının takip edeceğini kaydeden Başkan Türel, şöyle konuştu:

  ENGELLİLERE VE BAYANLARA POZİTİF AYRIMCILIK

  "Ak Parti engellilere, bayanlara Anayasa'da pozitif ayrımcılık öngören bir değişikliği destekledi. Konyaaltı'nda bildiğiniz gibi engelli vatandaşlarımız için bir çalışma söz konusuydu. Aynı engelli vatandaşlarımızın bu noktada bizden engelli plajı talep ettiği gibi bayan vatandaşlarımızın da kendilerine özel bir plaj hizmeti sunulması talepleri gündemimizde oldu. Bu çalışmayı da Sarısu'da yapmak suretiyle, kadınlar plajı oluşturmak suretiyle ‘Kadınlar Plajı' adıyla vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız."

  ''80 SENE SONRA BU GÖREVİ ÜSTLENMEK MUTLULUK VERİCİ''

  Anayasa'da pozitif ayrımcılık öngörülen herkese ayırt etmeden hizmet etmek zorunda olduklarını belirten Başkan Türel, kadınlar plajı uygulamasının Antalya'da bir ilk olmadığını söyledi. Antalyalı kent tarihçisi Hüseyin Çimrin'in yazdığı bir kitaptan okuyarak kentte 1930'lu yıllarda var olan kadınlar plajlarını anlatan Başkan Türel, "Kadınlarımıza pozitif ayrımcılığı öngörmüş ve bunu başarmış bir ülke olarak aradan maalesef 80 sene geçtikten sonra bunu hatırlayabilmek ve bu konuda adım atmak bize düştüyse bundan büyük mutluluk duyuyorum" diye konuştu.

  ''HERKESE HİZMET VERMEK ZORUNDAYIZ''

  Sarısu'da isteyenin kadınlar plajında isteyenin diğer tarafta yüzebileceğini belirten Türel, "Biz herkese hizmet vermek zorundayız. İsteyen istediği gibi inançlarını, özgürlüklerini bu ülkede yaşayabilmeli. Bunların baş savunucusu bir siyasi olarak gereğini yapacağımı da ifade etmek isterim" dedi. Başkan Türel, bir soru üzerine kadınlar plajının tesettür plajı olmadığını söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir