Aşk bağımlılık ve kimyası

Aşk bağımlılık ve kimyası

Aşk, hiçbir ayrım yapmadan herkesi etkisi altına alan bir duygu olarak biliniyor. Bazen mutluluk veren bu duygu bazen de insanlara acı çektirebiliyor. Peki, bu duygunun temelinde ne var, aşk duygusunun insanda -özellikle gençlerde- ortaya çıkardığı fizyolojik ve psikolojik değişimler nelerdir? Aileler bu konuda ne yapmalı? Bu sorulara Yrd. Doç. Dr. Serdar Nurmedov cevap verecek.

Fatih Üniversitesi tarafından düzenlenen seminer, 24 Mayıs Perşembe, saat 13.00'da üniversitenin Büyükçekmece Kampüsü'nde gerçekleşecek.

Televizyon ekranlarında gördüğümüz, 'Aşk' yüzünden birbirine giren insanlar, bu uğurda işlenen cinayetler, sevinçler ve gözyaşları... Hem erkekleri hem de kadınları etkisi altına alan bu duygu normalin ötesine geçip bağımlılık halini alınca ise sorun başlıyor. Fatih Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Nurmedov bu duygunun insanlarda ortaya çıkardığı fizyolojik ve psikolojik değişimleri anlatıyor.

Aşk bağımlılık ve kimyası

AŞK DUYGUSU BİLİMSEL OLARAK ELE ALINACAK

Fatih Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Nurmedov, vereceği seminerde 'Aşk' duygusunu bilimsel olarak ele alacak. Nurmedov âşık olan kişilerde ortaya çıkan hormonsal değişimler, aşk duygusuna kapılan gençlerde yaşanan değişimler ve çekilen sıkıntılara çözüm yolları hakkında katılımcıları bilgilendirecek. Ayrıca, 'Kara sevda bir bağımlılık mıdır, tedavisi var mıdır? 'Âşık olan kördür' atasözü doğru mudur? Aşk duygusu ekseninde evlilik öncesi alınması gereken tedbirler nelerdir? Aileler bu konuda nasıl davranmalı? gibi birçok soruya da cevap aranacak.

'Aşk, bağımlılık ve Kimyası' hakkında yapılacak olan seminer, 24 Mayıs Perşembe saat 13.00'da Üniversitenin Büyükçekmece Kampüsünde gerçekleşecek.