Petrol
93.23
0.31%
Euro
18.3064
0.16%
Dolar
17.9491
0.01%
Altın
1.018
0.15%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
425.635
-1.85%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  Aşkın yaşı yokmuş

  Hasan dede ile Zeynep nine, sade bir törenle hayatlarını birleştirdi.
  • 24.06.2012 - 09:11
  Aşkın yaşı yokmuş

  Aşkın yaşı yokmuş #1

  Mersin'de, 2 ay önce kızları tarafından tanıştırılan 7 çocuk 6 torun sahibi Hasan dede (83) ile 4 çocuk 5 torunu olan Zeynep nine (82), belediyede kıyılan sade nikâh töreniyle dünyaevine girdi.

  Mersin'de 83'lük Hasan Tekin Yıldız ile 82'lik Zeynep Kılınç, birbirlerine âşık olunca sade bir nikâh töreniyle evlendi. Ömür boyu mutlu olacaklarını söyleyen çift, nikâh salonundan kol kola çıktı. Mersin'de oturan Hatice Demirtaş, apartman komşusu Leyla Utku'ya, Tarsus ilçesinde oturan 83 yaşındaki babası Hasan Tekin Yıldız'ı, uygun bir eş bulduğunda evlendirmek istediğini söyledi. Komşusu da, Anamur'da oturan 82 yaşındaki annesi Zeynep Kılınç'la evlendirebileceklerini söyledi.

  'BİR ÖMÜR MUTLU OLACAĞIZ'

  Kızları aracılığıyla tanışan Hasan Tekin Yıldız ile Zeynep Kılınç, 2 aydan bu yana her gün telefonla görüştü. Sonunda birlikte yaşayabileceklerine kanaat getiren çift, evlenmeye karar verdi. Hemen hazırlıklarını tamamlayan 7 çocuk ve 6 torun sahibi Hasan Tekin Yıldız ile 4 çocuk 5 torun sahibi Zeynep Kılınç, Tarsus Belediyesi Evlendirme Memurluğu'na başvurdu. Evraklarını tamamlar tamamlamaz da soluğu nikâh salonunda aldılar. Önceki gün belediyeye gelerek nikâh memuru Adem Cocalak'ın karşısına oturan çifte, Abdurrrahman Kılgın ve Hüseyin Serin de şahitlik yaptı. 82'lik gelin okuma yazma bilmediği için deftere parmak basarken, 83'lük damat ise imza attı.

  Nikâh memuru da "İyi günde, kötü günde birbirinize destek olacağınıza inanıyor, sizleri karı-koca ilan ediyorum" sözlerinin ardından evlilik cüzdanını geline teslim etti. Şahitlerin "Ayağına bas" diye ikaz ettiği damat, önce ayağına bastığı gelini ardından alnından ve yanaklarından öptü. Nikâh cüzdanını kaldıran gelin, "Ömür boyu mutlu olacaklarına inandığını" söyledi. Damat ise, "İki ay gibi kısa bir süre içinde birbirimizle iyi anlaşacağımıza inanarak evlenmeye karar verdik" dedi. Nikâhın ardından gelin, bir elinde bastonu bir elinde çantasıyla yürürken, yeni eşi koluna girdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir