Petrol
113.09
1.04%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
481.494
-1.35%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  Atatürk Havalimanı'nda ABD yolcularına özel kontrol

  İstanbul Atatürk Havalimanı'nda başlatılan yeni uygulamada, cep telefonları kontrolü yapılıyor. Şarjı biten ABD yolcuları, uçağa alınmayacak.
  • 10.07.2014 - 08:45
  Atatürk Havalimanı'nda ABD yolcularına özel kontrol

  Atatürk Havalimanı nda ABD yolcularına özel kontrol #1

  Terör örgütü El Kaide’nin akıllı cep telefonlarında dedektöre yakalanmayan bomba geliştirdiği istihbaratı üzerine, ABD Ulaşım Güvenlik Dairesi, şarjı dolu olmayan cep telefonları, tablet veya bilgisayarlarla uçuşa izin verilmeyeceğini açıklamıştı. ABD tarafından hayata geçirilen yeni güvenlik uygulaması Türkiye’de de başladı.

  ABD YOLCULARINA CEP TELEFONU KONTROLÜ

  İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan ABD’ye uçan yolcuların cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlarının son kontrol noktasında şarjlarının olup olmadığı kontrol edildi. Uygulama kapsamında bundan sonra ABD’ye yapılacak uçuşlarda görevliler, uçuş öncesi mobil cihazları kontrol edecek. Cihazların çalışır durumda olmaları istenecek.

  ŞARJI DOLU OLMAYAN UÇAĞA ALINMAYACAK

  Şarjı dolu olmayan mobil cihazlar uçağa alınmayacak. İtiraz eden yolcuların bileti yanacak. Bu arada patlayıcı dedektörüyle yapılan aramaların daha da sıklaştırıldığı bildirildi. Yeni güvenlik uygulaması daha önce İngiltere ve Fransa’da hayata geçmişti.

  Atatürk Havalimanı nda ABD yolcularına özel kontrol #2

  Atatürk Havalimanı nda ABD yolcularına özel kontrol #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir