Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
346.599
-0.52%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Bayburt'ta bitkin halde bulunan puhu kuşu tedavi edilecek

  Bayburt’ta vatandaşlar tarafından uçamadığı için evde beslenen puhu kuşu, yetkililere teslim edildi.
  • 29.01.2017 - 20:05
  Bayburt'ta bitkin halde bulunan puhu kuşu tedavi edilecek

  2412412

  Merkeze bağlı Yazyurdu köyü sakinlerinden Behram Demirhan, bitkin halde bulduğu puhu kuşunu evinde besledi. Üç gün boyunca bakımını üstlenen Demirhan, kuşun tedavisi için yetkililere başvurdu.

  PUHU KUŞU NADİR GÖRÜLÜYOR

  Bayburt Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince, Demirhan’dan puhu kuşu alındı. Yörede nadir görülen türlerden olan puhu kuşu, tedavisi için Kars’ta bulunan Yaban Hayatı Koruma, Kurtarma Rehabilitasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne gönderilecek.

  Bayburt ta bitkin halde bulunan puhu kuşu tedavi edilecek #2

  Demirhan, köyde kışın kimsenin ikamet etmediği bir evin balkonundan sürekli öten bir kuş duyduklarını anlattı. Sesin gece gündüz sürekli gelmesi üzerine merak ederek balkona çıktıklarını belirten Demirhan, "Tahmin ediyorum ki bir hastalığı olduğu için uçamadı ve bize yakalandı, yoksa yakalanmazdı." dedi.

  Bayburt ta bitkin halde bulunan puhu kuşu tedavi edilecek #3

  YEMEK YİYOR AMA UÇAMIYOR

  Demirhan, kuşu yakaladıklarında herhangi bir yarasının bulunmadığını ancak bitkin halde olduğunu dile getirerek, "Yem verdim yemedi. Daha sonra yemesi için et verdim, eti yedi. Etin haricinde hiçbir şey yemedi. Ben de birkaç gün besledim. Yemesi için ciğer de aldım, onu da yedi. Uçamayınca yetkililere haber verdim, geldi onlar aldılar." diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir