Belediye Başkanı'ndan köy muhtarına tokat

Belediye Başkanı'ndan köy muhtarına tokat

Ordu'nun geçen yıl sakin şehir (cittaslow) seçilen Perşembe İlçesi'nin Belediye Başkanı Selami Çarkçı'nın, su sondajı nedeniyle tartıştığı bir köy muhtarını tokatladığı ve küfür ettiği iddia edildi.

"KÜFÜR ETMEDEİM S...GİT DEDİM"

Yerel bir televizyona telefonla bağlanan AKP 'li Başkan Başkan Çarkçı, "Asla küfür işi olmadı, sadece, s... git lan deyip bir şamar attım" dedi. Perşembe Belediyesi tarafından ilçede bazı mahallelere su götürülmesi için aynı ilçedeki Tarlacık Köyü'nde sondaj çalışması başladı. Köy Muhtarı Mustafa Güler çalışmaların köydeki mevcut su kaynaklarını etkileyebileceğini öne sürerek çalışmaları durdurmak istedi. Başkan ile muhtar arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşünce, olay jandarma karakolunda son buldu. Muhtar Güler, Başkan Çarkçı'nın kendisini dövüp küfür ettiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Ordu'da yerel yayın yapan Altaş TV'ye dün akşam telefonla bağlanan Muhtar Mustafa Güler ve Başkan Selami Çarkçı'nın tartışması canlı yayında da devam etti. Canlı yayında muhtar Güler, "Belediye başkanımız geldi, 'burada su gözlerimiz var, onlar kaybolabilir mi?' dedim. 'Buraya ben sondaj vururum. Sen kim oluyorsun, köy kim oluyor' dedi. Köylüye, benim anama ve eşime küfür etti, bana yumruk vurdu. Başkanın bana neden böyle yaptığını ben de şaşırdım. Çok üzüldüm. Jandarmaya giderek şikayetçi oldum" dedi.

Muhtar Mustafa Güler ve Başkan Selami Çarkçı'nın karşılıklı olarak birbirinden şikayeti üzerine, Perşembe Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatıldığı belirtildi.