Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
560.000
-1.70%
17ºC
İstanbul
Hafif yağmur 17 C

  Beton kentte yer bulamayan atmaca saksıya yuva yaptı

  Adana'da kuluçkaya yatacak yer bulamayan atmaca bir evin camının önündeki saksıya yuva yaptı. Saksıda 4 yavruya bakan atmaca, ev sahiplerinin ilgi odağı oldu.
  • 06.05.2014 - 10:06
  Beton kentte yer bulamayan atmaca saksıya yuva yaptı

  Penceredeki saksıdan sesler duyan Akdağ ailesi, ilk başta sesi baykuşun çıkardığını düşündü. Ertesi gün saksıya bakan baba Selçuk Akdağ, sesin kaynağının bir atmacaya ait olduğunu fark etti. Akdağ, evde iki çocuğunun bulunması nedeniyle atmacanın bir daha gelmemesi için saksıyı başka bir odanın penceresine taşıdı. Ancak atmaca bu sefer buraya gelmeye başladı.

  Beton kentte yer bulamayan atmaca saksıya yuva yaptı #1

  PENCEREYE KARTON ÇEKİLDİ

  Saksıya dikkatlice bakan Selçuk Akdağ, atmacanın yumurta bıraktığını fark etti. Akdağ, bunun üzerine atmacanın rahatsız olmaması için pencereye karton çekti. İlk başta atmacadan yırtıcı olduğu için korkan Akdağ ailesi daha sonra bu duruma alıştı. Hatta atmaca da Akdağ ailesine alıştı. Saksıda 4 yavruya bakan atmaca, şimdilerde Akdağ ailesinin ilgi odağı durumunda.

  Beton kentte yer bulamayan atmaca saksıya yuva yaptı #2

  ''BİZİ TANIDI, ARTIK KAÇMIYOR''

  Sürekli atmacayı ve yavrusunu takip ettiklerini kaydeden Akdağ, “Sürekli izliyoruz. Çocuklar da bakıyor sürekli. Bazen misafirler geliyor onlar bakıyor. Herkesin ilgisini çekiyor. İlgi odağı oldu. Pencereden bakıyoruz. Rahatsız etmiyoruz. Bizi tanıdı. Biz gelince görse de kaçmıyor. Biz de rahatsız etmiyoruz. Hatta kartonu rahatsız olmasın, akşamları lamba yakıyoruz huylanmasın diye koyduk” dedi.

  Beton kentte yer bulamayan atmaca saksıya yuva yaptı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir