Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.31
1.71%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
381.017
-2.52%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 18 C

  Bikini deneyen depresyona giriyor

  Avustralya’da yapılan araştırmada bikiniyle kendilerine bakan kadınların depresyona girdiği ortaya çıktı.
  • 26.04.2012 - 08:49
  Bikini deneyen depresyona giriyor

  Bikini deneyen depresyona giriyor #1

  Avustralya'da bulunan Flinders Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada tatile çıkmadan önce bikini alışverişi yapan kadınların aynada kendilerine baktıktan sonra çok mutsuz hissettiği ortaya çıktı.Üniversite'den bir grup psikoloğun yürüttüğü çalışma kendisini fiziksel olarak hazır hissetmeden bikini ya da mayo deneme fikri bile kadınları depresyona soktuğunu ortaya koydu.

  EN KÖTÜ SENARYO BİKİNİYLE DOLAŞMAK

  Çalışmaya katılan 100 kadına plajda yürürken bikini ya da kot pantolon ve tişört giydiklerini hayal etmeleri istendi. Denekler bu durumlarla ilgili bir anketin sorularını cevapladı. Sonuçta vücutlarını tamamen ortaya çıkaran bikinileriyle yürüme fikrinin kadınları depresyona sürüklediği ortaya çıktı.

  "KADINLARIN KABUSU SOYUNMA ODASI"

  Araştırmanın sonuçlarının tıp dergisi "Sex Roles"'de (Cinsiyet Rolleri) yayınlanacağını söyleyen araştırmacılar konuyla ilgili olarak şöyle bir açıklama yaptı:

  "Mağazalardaki soyunma odaları, boy aynaları ve parlak ışıklandırmasıyla kadınların vücutlarını sansürsüz bir şekilde ortaya çıkarıyor. Kadınlar da bu ortamda vücutlarıyla yakın temasa giriyor." 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir