Euro
10.3079
-0.01%
Dolar
8.7579
-0.05%
Altın
492.52
0.33%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
389.583
3.99%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C

  Bir gözü mavi diğeri kahverengi olan çocuklar ilgi odağı

  Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde, doğuştan bir gözü mavi diğeri kahverengi olan çocuk ve gençler, görenlerin ilgisini çekiyor.
  • Ajanslar
  • 14.08.2015 - 17:50
  Bir gözü mavi diğeri kahverengi olan çocuklar ilgi odağı

  Kahramanmaraş'ta, aynı mahallede yaşayan ve doğuştan bir gözü mavi diğeri kahverengi olan 2 ayrı ailenin 5 ferdi görenleri hayrete düşürüyor.

  Bir gözü mavi diğeri kahverengi olan çocuklar ilgi odağı #1

  DOĞUŞTAN BÖYLELER

  Göksun ilçesine bağlı Hacıkodal Mahallesi'nde yaşayan Hatice-Mehmet Akyıl çiftinin çocukları 7 yaşındaki Yasin ile 3 yaşındaki Elif Akyıl, doğuştan mavi ve kahverengi gözlerle dünyaya geldi. Yine aynı mahallede ikamet eden Hatice-Hasan Atlı'nın çocukları 19 yaşındaki Cemile, 15 yaşındaki Nurcan ve 22 yaşındaki Hatice Atlı'nın da gözleri de farklı renklerde.

  Bir gözü mavi diğeri kahverengi olan çocuklar ilgi odağı #2

  GÖRENLER ŞAŞIRIYOR

  Kent merkezine 130 kilometre uzaklıkta ve bin 400 rakımdaki mahallede yaşayan çift renkli çocuk ve gençleri görenler şaşırıyor. Anne Hatice Akyıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 çocuğundan ikisinin gözlerinin doğuştan iki renk olduğunu söyledi.

  Bir gözü mavi diğeri kahverengi olan çocuklar ilgi odağı #3

  GÖRME SORUNLARI YOK

  Gözleri biri mavi biri de kahverengi olan çocuklarının görmede bir sorun yaşamadığını dile getiren Akyıl, "Çok şükür çocuklarımın her şeyleri iyi. 5 çocuğumdan 3'ü normal. Gözlerinin rengi doğuştan farklı olunca bir yere de gitmedik. Çocuklarımın gözlerine baktıkça mutlu oluyorum" dedi.

  Bir gözü mavi diğeri kahverengi olan çocuklar ilgi odağı #4

  KARDEŞLER BU DURUMDAN MEMNUN

  Yasin Akyıl ise kardeşiyle göz renklerinin aynı olduğu için mutlu olduğunu ifade etti. Cemile Atlı ise ailede 3 kişinin gözlerinin aynı olduğunu kaydetti.

  Ablası, kardeşi ve kendisinin gözlerinin farklı olmasını "güzel bir duygu" olarak niteleyen Atlı, şunları söyledi; "İlginç bir şey fakat gözlerimizde görmede sıkıntı yaşamıyoruz. Normal herkes gibi görebiliyoruz. Yalnız ablam ve kardeşimin renkleri aynı benimkinin renkleri farklı yerde. Okulda arkadaşlarımız bana 'hep lens falan mı taktın?' diye soruyor. Farklı gözlere sahip olduğumuz için çevreden de ilgi görüyoruz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir