Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
491.000
1.52%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C

  Bitlis'te 107 yaşındaki ninenin yaşı kadar torunu var

  Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaşayan 107 yaşındaki Selbi ninenin, yaşı kadar torunlarının çocuğu var.
  • 02.11.2014 - 14:38
  Bitlis'te 107 yaşındaki ninenin yaşı kadar torunu var

  nine

  Ahlat ilçesinde yaşayan eşinin vefatından sonra Erkizan Mahallesi'nde oğlu ve geliniyle hayat süren 107 yaşındaki Selbi Teker, geniş bir aileye sahip. 8 çocuğundan 48 torunu, 107 torun çocuğu, 28 de torununun torunu bulunan Selbi nine, birçok torunun ismini hatırlamakta güçlük çekse de torunlarının torununu görmenin mutluluğunu yaşıyor.

  SAĞLIĞINI DOĞAL BESLENMEYE BORÇLU

  İlerleyen yaşına rağmen kendi ihtiyaçlarını karşılayan asırlık nine, sağlığını da doğal beslenmeye borçlu olduğunu belirtiyor. 100 yıl önceki Türkiye ile şimdiki Türkiye arasındaki gelişim ve değişimi anlatan Teker, özellikle kurtuluş mücadelesinin verildiği yıllarda zor günler yaşayan ülkenin, şu anda bolluk, huzur ve güven içinde olduğunu söyledi.

  "AYRIM YAPMADAN KOMŞULARIMIZLA HUZUR İÇİNDE YAŞARDIK"

  Ülkenin çok zor dönemlerden geçerek bugünlere geldiğini vurgulayan Selbi nine, eskiden ekmek dahi bulmakta güçlük çektiklerini ifade etti. Teker, yeni neslin bugünlerin kıymetini bilmesi gerektiğine değinerek, "Yiyecek ekmek, yatacak yatak, oturacak minder dahi bulamazdık. Evimize şeker girmezdi. Komşular birbirleriyle yardımlaşır, birbirinin yarasına merhem olmaya çalışırdı. Hiçbir ayrım yapmadan tüm komşularımızla huzur içinde yaşardık" dedi.

  Bitlis te 107 yaşındaki ninenin yaşı kadar torunu var #2

  "SAĞLIKSIZ YEMEK YEMEZ"

  Selbi ninenin 67 yaşındaki oğlu Necat Teker ise annesinin ilerleyen yaşına rağmen birçok ihtiyacını karşıladığını bildirerek, annesinin yediği ve içtiği gıdalara büyük özen gösterdiğini, sağlıksız hiçbir yiyeceği tüketmediğini dile getirdi. Özellikle süt, yoğurt ve peynir tüketen, sofrada yalnızca tek çeşit yemek yiyen annesinin her yıl orucunu da düzenli olarak tuttuğuna dikkati çeken Teker, "Sofrada 50 çeşit yemek de olsa annem yalnızca birini seçip onu yer. Kesinlikle ikinci bir yemek yemez" diye konuştu.

  SELBİ NİNE'NİN 107 TANE TORUNUNUN ÇOCUĞU VAR

  Teker, 107 yaşındaki annesinin 107 tane de torununun çocuğu olduğunun altını çizerek, torunlarının sayısının fazla olması nedeniyle annesinin birçok torununun ismini bilmediğini ya da hatırlamakta güçlük çektiğini sözlerine ekledi.

  Bitlis te 107 yaşındaki ninenin yaşı kadar torunu var #3


  Görüş Bildir