Euro
15.0793
-0.99%
Dolar
13.5103
-1.02%
Altın
776.1020
-1.52%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
509.896
1.77%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Boşandığı kocasına inat 8 ayda 65 kilo verdi

  Stres ve üzüntüden bir yılda 145 kiloya kadar çıkan Gaziantepli Ayten Büyükaydınlı (45), eşinin terk etmesi, çocuklarının da fazla kilosundan utanması üzerine 8 ayda 65 kilo verdi.
  • 09.11.2014 - 12:51
  Boşandığı kocasına inat 8 ayda 65 kilo verdi

  Boşandığı kocasına inat 8 ayda 65 kilo verdi #1

  Şahinbey Belediyesi Boyacı Sosyal Tesisi'ndeki spor salonunda haftada 6 gün spor yapan ve Diyetisyen eşliğinde beslenmesine dikkat eden Büyükaydınlı, 8 ayda 80 kiloya düşerek, sağlıklı bir hayata "merhaba" dedi. Büyükaydınlı'nın hedefi 60 kiloya kadar düşmek.

  Azmiyle çevresine örnek olan Büyükaydınlı, gençliğinden beri hafif kilolu olduğunu ancak evde yaşadığı sorunlar, stres ve üzüntü nedeniyle 1 yılda 145 kilograma kadar çıktığını söyledi. Kilosu nedeniyle eşinin kendisini boşadığını, çocuklarının bile kendisinden utandığını anlatan Büyükaydınlı, "İki oğlum var. Küçük olan veli toplantılarına gitmemi istemiyordu. 'Kimsenin annesi senin gibi kilolu değil, sen niye böylesin' diyordu. Aldığım kilolar nedeniyle tek başıma bir iş yapamıyor, sokağa çıkamıyordum. İnsanlar beni hor görüyor, dışlıyordu. Psikolojim bozulmuştu. Üzerime giyecek kıyafet dahi bulmakta sıkıntı çekiyordum" dedi.

  Boşandığı kocasına inat 8 ayda 65 kilo verdi

  MİDE AMELİYATINI KABUL ETMEDİ

  Kiloları nedeniyle karaciğerinde yağlanma oluştuğunu ve sağlık sorunları başladığını belirten Büyükaydınlı, bunun üzerine doktora başvurduğunu ifade etti. Doktorun midesine kelepçe takılması önerisini kabul etmediğini dile getiren Büyükaydınlı, "Spor ve diyet yaparak kilo verebileceğime inandığım için kabul etmedim. Bir gün evde yemek yerken, çocuklarım 'anne ne olacak bu halin' dediler. Sinirlenip masaya yumruğumu vurarak, kapıyı çarpıp sokağa çıktım. Şahinbey Belediyesi'nin mahallemizde açtığı sosyal tesise gelerek, spora ve diyete başladım" diye konuştu.

  Boşandığı kocasına inat 8 ayda 65 kilo verdi #2

  AYRILAN EŞİ BARIŞMAK İSTEDİ

  Büyükaydınlı, hiçbir ilaç kullanmadığını, tamamen kendi çabasıyla kilo verdiğini söyledi. Kilo verdikçe öz güveninin yerine geldiğini, eski eşinin de kendisiyle barışmak istediğini öne süren Büyükaydınlı, "Kilo verdikten sonra hayatımda güzel gelişmeler oldu. Artık toplum içine rahatlıkla çıkabiliyor, çarşıya giderek kıyafetler alabiliyorum" dedi. Çocuklarının da artık mutlu olduğunu ifade eden Büyükaydınlı, şöyle devam etti. "Bana çok destek oldular, teşvik ettiler. Önceden üzerime kıyafet bulamaz, diktirmek zorunda kalırdım. Artık kendime yeni sayfa açtım. Eskiye dair her şeyi hayatımdan silmek için eski kıyafetlerimi yakacağım. Kilo vermek için bazı insanlar mide küçültüyor, ilaç kullanıyor. Aslında bu gibi operasyonlar yanlış. Bence en sağlıklısı yürüyüş yapmak ve az yemek yemektir."

  KİLO VERMEYE DEVAM EDECEK

  Büyükaydınlı, Gaziantep yemeklerinin ününe dikkati çekerek, lezzetli yemekler karşısında kendisini zor tuttuğuna işaret etti. Sağlanan hizmetten dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na ve hocalarına teşekkür eden Büyükaydınlı, "Allah razı olsun. Onun sayesinde hayata döndüm. Biraz daha kilo verdikten sonra belediyenin açtığı diğer kurslara katılacağım" diye konuştu.


  Görüş Bildir