Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
149.436
0.52%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 14 C

  Boyun eğriliği olan hasta öksürünce boynu kırıldı

  Öksürüğü ile boynunu kıran hastanın, boyun eğriliği kırık ile düzeldi.
  • 07.10.2013 - 11:41
  Boyun eğriliği olan hasta öksürünce boynu kırıldı

  Boyun eğriliği olan hasta öksürünce boynu kırıldı #1

  İzmir'de yaşayan Ekrem Şenman, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nde omurilik eğriliği ameliyatı oldu. Yrd.Doç.Dr. Mustafa Erkan İnanmaz'ın gerçekleştirdiği operasyonla belindeki kamburluk düzeltilen Ekrem, servise yatırıldı.

  AMELİYATTAN 5 GÜN SONRA BOYNU KIRILDI

  Ameliyattan 5 gün sonra hasta, öksürünce boynunu kırdı. Omuz ve kollarına yayılan ağrıdan şüphelenen doktorların çektikleri filmle, Şenman'ın boynunda kırık olduğu anlaşıldı.

  BOYNUNUN KIRILMASI AVANTAJI OLDU

  Felç riski bulunan Şenman'ın kırılan boynuna ameliyatla müdahale edildi. Doktorlar, kırık öncesi eğik olan boynu ameliyatta düzeltti. Eğik olan boynu da düzelen Şenman, sağlığına kavuştu.

  Boyun eğriliği olan hasta öksürünce boynu kırıldı #2

  'BU KADAR DÜZELECEĞİME İNANMIYORDUM'

  Çifte ameliyatla hem belindeki hem de boynundaki eğrilikten kurtulan Ekrem Şenman ise hastaneye yatarken hiç bu kadar düzeleceğine inanmadığını söyledi. 15 yıldır kamburluk çektiğini dile getiren Şenman duygularını, 'Yürürken karşıya bakamıyordum. Çabucak yoruluyordum. Çok aşırı derecede terliyordum. Çok hastane araştırdım. Herkes bu ameliyatı yapamıyordu. İnternetten hocamızı bulduk. Ameliyatı olduktan sonra dikeldim. Ama burada yatarken bir ara öksürük krizi tuttu. O öksürük sırasında boynumda kırık oluştu. Daha sonra tekrar bir ameliyata daha girdim. Boynumdaki eğrilikte, belimdeki kamburluk da düzeldi. Sağlığıma kavuştum. Öksürük sonrası boynumda ki kırık benim için büyük şans oldu. Boynumdaki eğrilik de aradan çıktı.' şeklinde ifade etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir