Petrol
107.86
-1.14%
Euro
17.6938
-0.75%
Dolar
16.728
-0.93%
Altın
987.46
-0.47%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
350.439
-3.60%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Bu illerde okullar tatil edildi

  Yurt genelinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken Türkiye'nin bir çok ilinde okullar tatil edildi.
  • 29.02.2012 - 21:30
  Bu illerde okullar tatil edildi

  Bu illerde okullar tatil edildi #1

  Uzmanların önceden uyardığı kar dalgası tüm yurdu esir aldı. Kar yağışı ulaşımda olduğu gibi eğitimi de olumsuz şekilde etkiledi. İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Valilik'lerden yapılan açıklamaya göre bazı illerde kar sebebiyle eğitime ara verildi.

  İşte eğitime ara verilen o iller:

  SAMSUN

  Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Salıpazarı ve Ladik ilçeleriyle Canik ve Tekkeköy ilçelerine bağlı köylerde Pazartesi gününe kadar, Havza, Kavak, Vezirköprü ve Asarcık ilçelerinde de yarın eğitime ara verildiği belirtildi.

  ORDU

  Ordu'da kar yağışı eğitimin aksamasına neden oldu.

  Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Çaybaşı, Kumru, İkizce ilçeleri ile Ünye ve Akkuş ilçelerinin belde ve köylerinde yarın, İkizce ilçesinin belde ve köylerinde ise yarın ve Cuma günü eğitime ara verildiğini aktardı.

  AMASYA

  Amasya'da kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken kentte bazı ilçelerde eğitime ara verildiği bildirildi.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Gümüşhacıköy, Hamamözü ve Taşova ilçelerinde yarın, Göynücek ilçesinde ise yarın ve Cuma günü eğitime ara verildiği ifade edildi.

  ÇANKIRI

  Çankırı'nın Çerkeş, Kızılırmak ve Orta ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildi.

  ÇORUM

  Çorum'da kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bazı ilçelerde eğitime ara verildiği belirtildi.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının etkili olduğu kent merkezi ve ilçelerde yaşanan olumsuzlukların devam ettiğini belirtti.

  Yağışın etkili olduğu il merkezinin yanı sıra Osmancık ve Sungurlu dışındaki ilçelerin tamamında, Sungurlu ve Osmancık ilçelerinde ise taşımalı eğitim yapan köylerde yarın eğitime ara verildiğini öğrenildi.

  YOZGAT

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Yozgat merkezde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın da ara verildiği açıklandı.

  Açıklamada, Yozgat merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullarda da yarın eğitim-öğretim yapılmayacağı belirtildi.

  BARTIN

  Bartın Valiliği'nden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, ilçeler, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitimkurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarıile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeeğitime 1 Mart'ta ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

  ANKARA

  Ankara Valiliği, hava koşulları nedeniyle kentteki okulların yarın da tatil edildiğini bildirdi.

  Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, dün sabah saatlerinden itibaren soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altına giren Ankara'da ani sıcaklık düşüşlerinin buzlanma ve don olayına sebep olacağı belirtildi.

  BURSA

  Kuvvetli kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verilen Bursa'nın İnegöl ilçesinde de okullar yarın da tatil edildi.

  KONYA

  Konya'nın bazı ilçelerinde ve ilçelere bağlı belde ve köylerde kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi.

  KIRIKKALE

  Kırıkkale Valiliği, merkeze bağlı yerleşim yerlerinde taşımalı eğitim yapan okullarda ve ilçelerde eğitime bir günlük kar tatili verildiği bildirdi.

  NİĞDE

  Niğde Valiliği'nden yapılan açıklamada ise kent merkezi, merkeze bağlı köy ve beldeler ile Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik ve Ulukışla ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

  KIRŞEHİR

  Kırşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, kent merkezinde taşımalı eğitim kapsamında bulunan ilköğretim okulları ve liseler ile merkeze bağlı tüm belde ve köylerde, Akçakent, Akpınar, Çiçekdağı ve Kaman ilçelerindeki tüm ilköğretim okulu ve liselerde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

  ADIYAMAN

  Adıyaman'da da Samsat dışında tüm ilçelerde ilk ve orta dereceli okullar Pazartesi gününe kadar tatil edildi.

  KASTAMONU

  Kastamonu'nun İnebolu, Çatalzeytin ve Doğanyurt ile Samsun'un Salıpazarı ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okullar Pazartesi gününe kadar tatil edildi.

  ZONGULDAK

  Zonguldak'ın merkez hariç tüm ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildi.

  KAYSERİ

  Kayseri'nin Develi ilçesinde okullar yarın için tatil edildi.

  KÜTAHYA

  Kütahya'nın Simav ilçesinde eğitime bir gün ara verildi.

  NİĞDE

  Niğde Valiliği'nden yapılan açıklamada ise kent merkezi, merkeze bağlı köy ve beldeler ile Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik ve Ulukışla ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

  MALATYA

  Malatya'da olumsuz hava koşulları sebebiyle il merkezi ile merkeze bağlı belde ve köylerdeki okullar, 1 Mart Perşembe günü için tatil edildi.

  Malatya Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve merkeze bağlı belde ve köylerde okulların 1 Mart Perşembe günü tatil edildiğini açıkladı.

  Öte yandan, Doğanşehir ilçesinde de okullar 1 gün tatil edildi.

  AKSARAY

  Aksaray'ın Gülağaç, Ortaköy, Ağaçören, Güzelyurt ve Sarıyahşi ilçeleri ile köylerinde de eğitime 1 gün ara verildi..

     İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir