Petrol
113.96
-0.18%
Euro
17.4495
-0.63%
Dolar
16.2877
-0.37%
Altın
976
0.35%
Borsa
2438
0.00%
Bitcoin
480.262
2.22%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Büyükçekmece'de iki eşek dünyaevine girdi İZLE

  CHP'li Büyükçekmece Belediyesi, iki eşeği evlendirerek Hayvanlar Arası Evlilik Cüzdanı çıkarttı.
  • 12.10.2014 - 11:33
  Büyükçekmece'de iki eşek dünyaevine girdi İZLE

  ese

  5 yıl önce boş bir arazide ayağı kırıldığı için ölüme terk edilen Kadife isimli eşek, Büyükçekmece Sahipsiz Hayvanlar Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından bakıma alındı. 2 sene önce de Kadife, sahipsiz olduğu için barınağa teslim edilen Karakaçan ismi eşekle tanıştırıldı.

  HAYVANLAR ARASI EVLİLİK CÜZDANI VERİLDİ

  Çiftin bir de 3 ay önce ‘Boncuk’ isimli yavruları oldu. Zamanla ziyaretçilerin akınına uğrayan eşeklerin birer aile olduğunu belirtmek için de Büyükçekmece Belediyesi, mühürlü ve imzalı “Hayvanlar Arası Evlilik Cüzdanı” hazırladı.

  ÇİFTİN CÜZDANLARINI BAŞKAN YARDIMCISI VERDİ

  Belediye adına çiftin cüzdanlarını kaldıkları merkezde Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Selami İnce tarafından sahipsiz hayvan bakım tedavi ve rehabilitasyon merkezi veterinerlerine verildi.

  Büyükçekmece de iki eşek dünyaevine girdi İZLE #2

  Büyükçekmece'de iki eşek dünyaevine girdi İZLE

  “BAŞKAN HASAN AKGÜN DE ŞAKA OLARAK KARŞILADI”

  Aile cüzdanı fikrinin nasıl ortaya çıktığını anlatan Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Selami İnce, “Arkadaşlarımız ‘Boncuk’ doğduktan sonra şaka yollu olarak ‘bunlar madem bir aile. Bunlara bir evlilik töreni yapmalıyız’ dediler. Tören yapmadık ama ailemize ‘Hayvanlar Arası Evlilik Cüzdanı’ hazırladık. Bu şekilde Kadifeyi ve Karakaçan’ı mühürlü, imzalı evli ilan ettik” dedi.

  Küçük eşeği büyüyünce çalıştırmak isteyenlerin olduğunu söyleyen Başkan Yardımcısı İnce, eşekleri kimseye vermeyi düşünmediklerini de dile getirdi. İnce, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün de eşekleri tanıdığını böyle bir evliliği duyunca da çok güzel bir şaka olarak karşıladığını ve desteklediğini belirtti.

  AİLE CÜZDANI EVLİ ÇİFTİ BİR ARAYA GETİREMEDİ

  Verilen aile cüzdanı yeni evli çifti yine de mutlu etmedi. Baba Karakaçan yavrusu Boncuk’u annesi Kadife’den kıskandığı için karşı karşıya yapılan barınağa bırakıldı. Annesi ile aynı barınakta olan Boncuk da ailesi gibi olandan bitenden habersiz kameralara poz verdi.

  Eşeklerin tedavisi ile ilgilenen Veteriner Hekim Gülhan Aslan, “Hava şartları değiştiği zaman aileyi kapalı alanlara alacağız. Şuanda gayet iyiler. Büyükçekmece halkı bu aileyi çok sevdi. Özellikle bu mutlu ailenin fotoğraflarını çektirmek için barınağımıza gelenler oluyor. Burada çalışanların da sevdiği bir aile olduğu için sahiplendirmiyoruz. Büyükçekmece’nin maskotları burada yaşayacaklar” diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir