Dolar
6.8627
0.0276%
Euro
7.8028
0.3549%
Altın
1810.44
0.0674%
Borsa
118712.51
0%
G. Altın
400.044
0.2837%
Bitcoin
64468.02
0.105%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Camiye asansör yaptılar cemaat sayısı arttı

  Rize'nin Sütlüce köyü Merkez Camisi'ne, yaşlıların ve engellilerin daha rahat çıkabilmesi için asansör yaptırılınca cemaat arttı.
  • 24.06.2014 - 12:47
  Camiye asansör yaptılar cemaat sayısı arttı

  Köy Muhtarı Ercan Koyuncu, yaptığı açıklamada, üç katlı caminin giriş katının çocuklar için yaz kuran kursu olarak kullanıldığını, cemaatin vaaz ve namaz için üst katlara çıkması gerektiğini, yaşlılar ve engellilerin merdivenleri kullanmakta güçlük çektiğini söyledi.

  Camiye asansör yaptılar cemaat sayısı arttı #1

  ASANSÖR İNŞA EDİLDİ

  Kasımpaşa Spor Kulübü Başkan Vekili Hilmi Öksüz'ün köylerinden olduğunu, Öksüz köye geldiğinde kendisine caminin eksiklerini anlattıklarını ifade eden Koyuncu, "Bunun üzerine Başkanımız caminin eksiklerinin giderilmesi için yaklaşık 1 milyon lira yardımda bulundu. Bu parayla camimizin çevre düzenlemesini, avlusunu yaptırdık, morg ve diğer eksiklerini tamamladık. Başkanımız, bir ayağının sakat olması dolayısıyla camimize asansör de yaptırdı. Kendisinden Allah razı olsun"dedi.

  Camiye asansör yaptılar cemaat sayısı arttı #2

  ''DİĞER CAMİLERİN CEMAATİ DE BURAYA GELDİ''

  Asansör sayesinde engelliler ile yaşlıların camiye rahat şekilde çıkabildiğini kaydeden Koyuncu, "Köyümüzde 5 cami var ancak yaşlı ve engelliler en çok bizim camiyi tercih ediyor. Diğer camilerin cemaati de buraya geldi. Cemaatimiz arttı. Diğer cami imamlarının bu konuda sitemi oldu. Güzellik, rahatlık neredeyse insanlarımız orayı seviyor ve tercih ediyor" diye konuştu.

  Caminin imamı Şahiddin Altun ise asansörü ihtiyacı olanların kullandığını belirterek, "Yaşlılarımız merdivenler nedeniyle camiye girip çıkmakta zorlanıyordu. Onlar için çok güzel bir hizmet oldu" dedi.

  Köy sakinlerinden Dursun Ali Kara da asansörün kendileri için kolaylık olduğunu vurgulayarak, "Camiye asansörle çıkıp iniyoruz. Bunu yaptıran ve yapanlardan Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

  Rize ile ilgili bütün haberler

  Görüş Bildir