Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
362.448
0.43%
25ºC
İstanbul
Bulutlu 25 C

  Canımı feda ederim dediği AK Parti'den yardım istiyor

  8 yıl boyunca Ak Parti'de görev yapan İzmirli anne, özürlü kızı için gözyaşları içinde Ak Parti'den yardım istedi.
  • 11.02.2015 - 14:06
  Canımı feda ederim dediği AK Parti'den yardım istiyor

  ziraat.jpg

  İzmir'in Buca ilçesinde oturan Nuran Sucu (49), 29 yıldır yatalak kızına bakıyor. Doğum esnasında beyninin oksijensiz kalması sebebiyle yatalak olan Gurbet’i bu yaşa getiren Sucu, eşinin de parkinson hastası olmasıyla geçim mücadelesi vermeye başladı.

  Kredi borcunu ödeyen ve ayda 300 TL maaştan başka hiçbir geliri bulunmayan Sucu, yıllardır emek verdiği AK Parti’ye gözyaşları içinde, “Kimlere mektup verdiysem ne Başbakanımıza ne Cumhurbaşkanımıza bir türlü ulaştıramadım. Bize ne olur yardım edin. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Çok zor durumdayım. Ne olur bize yardım etsinler. Eşim çalışamıyor. Kimse iş vermiyor parkinson hastası diye. Önceden eşim bana destekti, şimdi onun hastalığı da var. Ben yalnız başıma kaldım. Ben çalışsam onlara kim bakacak. Sesimi cumhurbaşkanına duyurmak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanım ne olur bana 10 dakikanızı verin. Size ulaşmak için çok çalıştım. Ama bir türlü ulaşamadım. Ne olur, yalvarıyorum. Bana 10 dakika verin. Kimlere ulaştım ama size bir türlü iletmediler. Sayın Başbakanım sizden de 10 dakika istiyorum sadece 10 dakika” diye seslendi.

  Canımı feda ederim dediği AK Parti'den yardım istiyor Video

  "DİKİLİ AĞACIMIZ YOK, HER ŞEYİ KIZIMIZA HARCADIK"

  Eşinin parkinson hastası olduğunu ve tek başına hem yatalak kızına hem de eşine bakmak zorunda kaldığını ifade eden Sucu, bir de kredi borcu ödediklerini ve 300 TL maaş dışında hiçbir gelirlerinin olmadığını dile getirdi. Evlerinin kira olduğunu ve çaresiz kaldıklarını ifade eden Sucu, “Araştırabilirler de bir dikili ağacımız bile yok. Hiçbir şeyimiz yok, her şeyimizi kızımıza harcadık” dedi.

  Canımı feda ederim dediği AK Parti den yardım istiyor #2

  "BEN AK PARTİ’YE ERDOĞAN İÇİN GİRDİM"

  AK Parti için 'yine canımı feda ederim' diyen Sucu, AK Parti’ye girme sebebinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade etti. Gözyaşları bir türlü dinmeyen Nuran Sucu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın özürlülere verdiği değerden dolayı ben o partiye gidip üye oldum. Hiç kimsenin etkisi olmadan. Kendim gittim ve dedim ki ‘Hiç kimse bu zamana kadar özürlülere bu kadar değer vermedi. Sayın Tayyip Erdoğan’dan başkası bu değeri vermedi” ifadelerini kullandı.

  “AK PARTİ İÇİN CANIMI FEDA EDERİM”

  Gerek seçim dönemlerinde gerek her aşamada AK Parti için durmadan çalıştığını aktaran Sucu, sözlerine şöyle devam etti: “Çocuğumun kahvaltısını yaptırıp, altını değiştirip partim için broşür dağıtmaya gittim. Eve öğlen tekrar dönüp kızımı yedirip, altını değiştirip tekrar broşür dağıtmaya çıktım. Kimse bunu inkar edemez. İnanır mısınız, ayakkabılarımın altı yarıldı. Broşür dağıtmak için. Ne küfürler yedim, ne tuğlalar yedik kafamıza. Ama gene bıkmadım, gene bıkmadım. Apartmanda bile komşularım bana cephe aldı. Ama yılmadım. Gene AK Parti’nin seçim yeleklerini giyip, öyle evime gittim. Bu kadar fedakarlıklar yaptım. Sadece seçim esnasında değil her zaman emek verdim. AK Parti için canımı gene feda ederim. İnanın o kadar seviyorum ki. Ama hiç kimseye sesimi duyuramıyorum. Sesimi duyurmak içi Emine Erdoğan’a, Recep Tayyip Erdoğan’a, BİMER’e (Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi) yazdım. Hiçbir Allah’ın kulu geri dönmedi. Ne olur yardım etsinler bize.”

  Hasta eşine ve yatalak kızına tek başına bakamadığını anlatan Sucu, hem AK Parti’den hem de hayırseverlerden uzanacak bir yardım elini bekliyor.


  Görüş Bildir