Çekilişten telefon kazandı lastik tamir kiti gönderdiler

1

Yozgat'ın Çayıralan ilçesinde yaşayan Halil Doğan, özel bir televizyon kanalında düzenlenen yarışmaya telefonla katılarak, sordukları soruya doğru yanıt verdiğini söyledi. Kendisine yarışmada soruya doğru yanıt verdiği için 'bin 500 lira değerinde akıllı cep telefonu kazandığını' söylediklerini anlatan Doğan şöyle devam etti:

PAKETİ AÇINCA ŞAŞIRDIM

"Soruya doğru cevap verince karşı taraftaki yetkili bana bin 500 değerinde bir cep telefonu kazandığımı, paketi ise sadece kargo ücreti olan 59 lira ödeyerek teslim alabileceğimi söyledi. Ben de bir kaç gün sonra beni aramaları üzerine PTT'ye gittim. Görevli 'paketi kabul edip etmediğimi' sordu. İçinde telefon olduğunu düşündüğüm için hiç tereddüt etmeden paketi teslim aldım. Hemen cep telefonuma paketin teslim edildiğine dair bir kısa mesaj geldi. Ancak paketi eve gidip açınca bir de baktım cep telefonu yerine lastik tamiri için yapıştırıcı çıktı. Neye uğradığımı şaşırdım."

KONUYU MAHKEMEYE TAŞIYACAĞIM

Fatura üzerinde yazılı telefon numarasını aradığını ancak açılmadığını anlatan Doğan, "Bu olayla birlikte hiçbir ürünün bedava olmayacağını anladım. Konuyu mahkemeye taşıyacağım. Tüketici Haklarına başvurarak mağduriyetimin giderilmesini isteyeceğim" dedi.

Çekilişten telefon kazandı lastik tamir kiti gönderdiler