Dolar
7.8654
-0.1688%
Euro
9.3111
0.3838%
Altın
1911.15
0.3813%
Borsa
1212.63
0.6023%
G. Altın
482.282
-0.0055%
Bitcoin
94351.62
1.7296%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Çocuklar üşümesin diye otobüs durağına soba kurdular

  Sakarya’da taşımalı sistemle okula giden çocuklarının soğuk havalarda servis beklerken üşümemesi için otobüs durağına soba kurdular.
  • 19.12.2016 - 11:32
  Çocuklar üşümesin diye otobüs durağına soba kurdular

  ACAcacacac

  Sakarya’nın Kocaali ilçesi Yeni Mahalle’de taşımalı sistemle eğitimlerini sürdüren öğrenciler, her sabah Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan otobüs durağında servislerinin gelmesini bekliyor. Havaların soğuması ve kış şartlarının zorlaşmasıyla birlikte Orhan Yılmaz, çocukların servis beklerken üşümemesi için çareyi otobüs durağına soba kurmakta buldu.

  Arkadaşı Rahman Alemdar ile birlikte durağa soba kuran Yılmaz, her sabah çocuklarından önce kalkarak sobayı yakıp, çocuklarının bir nebze de olsun soğuktan korunmasını sağlıyor. Çocuklar ise babalarının yaptıkları bu uygulamadan oldukça memnun.

  SERVİSİNİ NE ZAMAN GELECEĞİNİ KESTİREMEDİĞİMİZ İÇİN ÇAREYİ BU YÖNTEMDE BULDU"

  Çocuklarını servise bindirmek için durakta beklediklerinde durumun farkına vardıklarını belirten Orhan Yılmaz, “Hava şartlarından dolayı okullarımız tatil olmuştu, ertesi gün kalktık çocuklarımızı okula göndermek için ancak çok soğuk olduğu için aklımıza böyle bir fikir geldi. Bunu yaparsak her sabah ben yakarım dedim. Aslında elektrik çekip, elektrikli soba koymayı bile düşünüyorum. Hava çok soğuk oluyor, servisler yarım saat geçte gelebiliyor. Biz de çocuklarımızı saatinde dışarıya çıkarmak zorundayız. Artık servislerin ne zaman geleceğini tam kestiremediğimiz için böyle bir uygulama başlattık. Şuanda memnunuz. Amacımız durakların Erzurum’da olduğu gibi ısıtıcılı olmasına dikkat çekmek için böyle bir şeye kalkıştık” dedi.

  Çocuklar üşümesin diye otobüs durağına soba kurdular VİDEO

  "EN AZINDAN ELLERİNİ ISITSINLAR"

  Rahman Alemdar ise, “Servis geç kaldı diye hepimiz bir gün durağa geldik. Biz bir saat burada bekleyip üşüyünce çocuklar da üşüyordur diye düşündük. Biz de dedik servis gelene kadar buraya bir soba kuralım, en azından ellerini ısıtsınlar, psikolojik bir rahatlık oluşsun diye yaptık. Eski bir sobamız vardı, onu da durağa kurduk” ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir