Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.051
-2.12%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Çocukluk arkadaşına düğün hediyesi böbreğini verdi

  Dan Flack, çocukluk arkadaşı Robert Baldwin’e, hamile olan nişanlısıyla evlenebilmesi için böbreğini verdi.
  • 06.02.2012 - 11:12
  Çocukluk arkadaşına düğün hediyesi böbreğini verdi

  Çocukluk arkadaşına düğün hediyesi böbreğini verdi #1

  İngiltere'nin Basingstoke şehrinde yaşayan Dan Flack, çocukluk arkadaşı Robert Baldwin'e, hamile olan nişanlısıyla evlenebilmesi için böbreğini verdi.

  ÇOCUKLUK ARKADAŞINA BÖBREĞİNİ VERDİ

  İngiltere'nin Basingstoke şehrinde yaşayan 27 yaşındaki Robert Baldwin hamile olan nişanlısı doğum yapmadan önce onunla evlenmek için düğün hazırlığı yaptığı sırada böbrek rahatsızlığı nüksetti. Bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışan Baldwin'in çocukluk arkadaşı Dan Flack en yakın arkadaşının çocuğunu kucağına alabilmesi için böbreklerinden birini Baldwin'e verdi.

  BABASI DA BÖBREĞİNİ VERDİ

  Beslenme yetersizliği yüzünden 3 yaşındayken böbrek yetmezliği başlayan Baldwin'e ilk olarak babasının verdiği böbrek nakledildi. Fakat 2009 yılında aşırı yorgunluk şikayetiyle hastaneye giden Baldwin'in nakil böbreğinin de işlevini yitirdiği ortaya çıktı.

  Nişanlısı Louise Clough ile evlenme hazırlığında olan Baldwin haftanın üç gününü hastanede geçirmeye başladı. Baldwin'in en yakın arkadaşı Flack bu noktada devreye girerek arkadaşına böbreklerinden birini vermeyi teklif etti.

  Ekim ayında ameliyat masasına yatan Baldwin başarılı bir nakil ameliyatı sonucunda en iyi arkadaşının bir böbreğini alarak yaşama tekrar "merhaba" dedi.

  Baldwin konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Dan bana sadece hayatım kurtarmadı, aynı zamanda bir yuva kurma şansı verdi."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir