Euro
15.631
0.33%
Dolar
13.8285
0.22%
Altın
790.64
0.17%
Borsa
1.927
0%
Bitcoin
719.956
0.19%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Çöpten topladığı yiyeceği yiyen Suriyeli yalan çıktı

  İki gündür sosyal medyada gündem olan, bugün de bazı gazete manşetlerine taşınan haberin gerçekleri yansıtmadığı ortaya çıktı.
  • Ajanslar
  • 21.05.2015 - 08:46
  Çöpten topladığı yiyeceği yiyen Suriyeli yalan çıktı

  Suriyeli bir kadının Gaziantep'te çöp konteynerından yemek yediği görüntülerin, mizansen olduğu ortaya çıktı.Suriyeli kadının haberde iddia edildiği gibi dul olmadığı, eşi tarafından dilendirildiği, insanları etkilemek için para istemek maksadıyla her gün düzenli olarak çöp konteynerına gittiği anlaşıldı.

  Çöpten topladığı yiyeceği yiyen Suriyeli yalan çıktı #1

  YALANI İMKANDER ORTAYA ÇIKARDI

  Haberin yayınlanması üzerine İMKANDER Gaziantep Temsilciliği, aileye ulaşmak maksadıyla harekete geçti. Derneğin Gaziantep Temsilcisi Sait Gökdere, yardım ulaştırmak için aileyi aradı ve çarpıcı gerçekle karşılaştı.

  Habere konu olan kadın, iddia edildiği gibi savaşta eşini kaybetmemişti ve eşi tarafından dilendiriliyordu. Gökdere çevredeki esnafla da görüşerek, Suriyeli kadının duygu sömürüsü yapmak için etraftan birisi geçtiğinde özellikle çöpten yiyecek almış gibi yaptığı bilgisini teyit ettirdi.

  KAMPA GİTMEMEK İÇİN DİRENDİLER

  Haberi hazırlayan İhlas Haber Ajansı muhabiri Mehmet Bulut da dilencilik şebekesinin tuzağına düşürüldü. İMKANDER'in AFAD görevlilerini haberdar etmesi üzerine bölgeye gelen yetkililer, kadını ve eşini kampa yerleştirmek için girişimde bulundular. Fakat aile kampa gitmemek için direndi.

  Türkiye'de yaklaşık 2 milyon Suriyeli mülteci bulunuyor ve mültecilerin eğitim, sağlık ve kamplarda barınma gibi pek çok ihtiyacı devlet ve yardım kuruluşlarının koordinasyonu ile sağlanmaya çalışılıyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir