Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
360.390
-1.19%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  Elazığ'da cumhuriyetle yaşıt otomobile büyük ilgi

  Elazığlı Ali Özen, 10 yıl satın aldığı cumhuriyetle yaşıt otomobilini evinin bahçesinde sergiliyor.
  • İHA
  • 25.01.2016 - 14:22
  Elazığ'da cumhuriyetle yaşıt otomobile büyük ilgi

  Elazığ da cumhuriyetle yaşıt otomobile büyük ilgi #1

  Elazığ'da yaşayan Ali Özen, hobi olarak antika biriktiriyor. Özen, klasik otomobiller arasında bulunan Amerikan yapımı 1923 model Ford marka otomobiline gözü gibi bakıyor.

  CUMHURİYETLE YAŞIT OTOMOBİL

  10 yıl önce satın aldığı aracı evinin bahçesindeki garajda sergileyen Özen, “Bu tarz arabalara merakım var. Aracın resmi işlemini 3-4 yıl içerisinde tamamladım. Ruhsatı çıkarttım, muayenesini yaptırdım. Şuan muayenesi var, araba yürür bir şekilde. Bir problemi yok, trafiğe çıkabiliyor” dedi.

  Elazığ da cumhuriyetle yaşıt otomobile büyük ilgi #2

  "KAPORTASINDA DEĞİŞİKLİK YOKİ TAMAMEN ORİJİNAL"

  Aracı satın aldığında siyah olduğunu anlatan Özen, “O boyayı ustalar silince alttan orijinal rengi çıktı. Otomobilin kaportası orijinal, alüminyum demir karışımı bir yapıya sahip. Zaten mıknatıs tam tutmuyor. Tabi ki bu arabanın motorunda ve bazı yerlerinde değişiklik yapılmış ama kaportasında değişiklik yapılmamış tamamen orijinal” diye konuştu.

  OTOMOBİLİ SATABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

  Otomobile kendisinden daha iyi bakacak birinin olması durumunda satabileceğini kaydeden Özen, “Ben bir şeyin hayatta değer ve hizmet arz ettiği nispette değer vermem gerektiğini düşünüyorum. Bu araçta, herhangi bir eşya veya insan olabilir. Bu aracı, değerini bilecek, benden daha iyi buna bakabilecek bir insan olursa satabilirim. Ya da sadece bir merak için almayı düşünen insan içinde düşünürüm.” dedi.

  Elazığ da cumhuriyetle yaşıt otomobile büyük ilgi #3

  "İNSANLARIN İLGİSİNİ ÇEKİYOR"

  Otomobille dışarı çıktığında insanların ilgisini çektiğini vurgulayan Özen, “Güzel, olumlu tepki alıyorum. İnsanların çok ilgisini çekiyor. Gazi Caddesinde tur atarken herkesin dikkati gerçekten bu tarafa kayıyor. İnsanlar arkasına takılıp geziyor. Fotoğraf çektirebilir miyiz diyorlar. Bu tür şeyler çok oluyor” dedi.

  Elazığ da cumhuriyetle yaşıt otomobile büyük ilgi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir