Petrol
93.49
0.12%
Euro
18.2596
0.03%
Dolar
17.956
-0.01%
Altın
1.027
-0.06%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
436.038
-0.65%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Eminönü'nde denize düşen bebeğin tedavisi devam ediyor

  Eminönü İskelesi'nde bebek arabasından denize düşen Ahmet Nedim E'nin uzun süre oksijensiz kalması nedeniyle beyni ciddi hasar gördü.
  • 09.04.2014 - 10:19
  Eminönü'nde denize düşen bebeğin tedavisi devam ediyor

  Eminönü nde denize düşen bebeğin tedavisi devam ediyor #1

  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Agop Çıtak, Eminönü İskelesi'nde bebek arabasından denize düşen Ahmet Nedim E'nin uzun süre oksijensiz kalması nedeniyle beyninin ciddi hasar gördüğünü belirterek, tedavisine devam edildiğini bildirdi.

  Eminönü nde denize düşen bebeğin tedavisi devam ediyor #2

  "BİLİNCİ KAPALI BEBEK, SUNİ SOLUNUM CİHAZINA BAĞLANDI"

  Çıtak, yaptığı yazılı açıklamada, 4 Nisan'da hastanelerine getirildiğinde çocuğun kalbinin durduğunu, nefes almadığını ve bilincinin kapalı olduğunu belirtti. Ahmet Nedim'in, Çocuk Acil Birimi'nde yaklaşık 30 dakika canlandırma işlemi uygulandıktan sonra kalbinin çalışmaya başladığını ve yoğun bakım ünitesine sevk edildiğini kaydeden Çıtak, "Bu sabah itibarıyla bilinci kapalı olan hasta, suni solunum cihazına bağlı olarak çocuk yoğun bakım ünitesinde izlenmektedir. Hastanın çocuk acile getirilene kadar uzun süre oksijensiz kalması nedeniyle tüm dokular ve özellikle beyin ciddi hasar görmüştür. Dokulardaki bu hasarı azaltmaya ve düzeltmeye yönelik tedaviler devam etmektedir. Hastanın hayati riski devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

  Eminönü nde denize düşen bebeğin tedavisi devam ediyor #3

  DENİZ MOTORUNA BİNERKEN DENİZE DÜŞMÜŞTÜ

  Eminönü'ndeki Üsküdar-Kadıköy Motor İskelesi'nde 4 Nisan'da deniz motoruna binmek isteyen anne Kübra E'nin bebek arabasındaki 1 yaşındaki çocuğu Ahmet Nedim E, denize düşmüştü. Vatandaşlar tarafından denizden çıkarılan çocuk, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir