Euro
10.0207
-0.16%
Dolar
8.4348
-0.04%
Altın
491.89
-0.07%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
345.538
-0.42%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Evde akne tedavisi

  Sivilce oluşumunu ve sivilcelerin daha kötü olmasını engellemek için yapabilecekleriniz:
  • 15.02.2012 - 12:06
  Evde akne tedavisi

  Evde akne tedavisi #1

  Uygun ürünlerle cilt bakımı yapın

  Alkol içermeyen, aşındırıcı olmayan ve gözenekleri kapamayan sabun,losyon ve kozmetikler kullanın. Fırçalamaktan, liflemekten kaçının. Hekiminizin önereceği sivilceli ciltlere özel ürünleri kullanın.

  Güneş kremi kullanın

  Cildinizi güneş ışığından korumanız çok önemlidir. En az 15 faktörlü UVA,UVB korumalı bir güneş kremini her gün kullanın. Cildinize uygun içerikte bir güneş kremini kullanmanız cildinizin sağlığı için çok önemlidir.

  Göz bakımına özen gösterin

  Gözlere özel ürünlerle gözlerinizi nazikçe yıkayın. Günde birkaç kez gözünüze ılık kompres yapabilirsiniz. Gözlerinizde kuruma varsa hekiminize danışarak yapay göz yaşı kullanabilirsiniz. Sıcak ve nemin fazla olduğu yerlerden uzak durmaya özen gösterin. Sıcak suda duştan, egzersizden ve saunadan kaçının. Acı yemeyi, alko alımını ve asitli içecekleri sınırlandırın. Hayatınızdaki stresi sınırlandırın. Dengeli beslenin ve düzenli egzersiz yapın. Kışın cildinizi kuruluktan korumak için mutlaka nemlendirici krem kullanın. Yanaklarınızı ve burnunuzu korumak için atkı kullanın. Egzersiz yaparken mümkün olduğunca kendinizi serin tutmaya çalışın. Sivilcelerinizi artırdığını düşündüğünüz unsurları not edin ve bu tetikleyici unsurlardan uzak durun.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir