Euro
10.1246
0.02%
Dolar
8.5681
0.11%
Altın
496.99
0.37%
Borsa
1.361
0.13%
Bitcoin
338.671
6.97%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Fedakar öğretmenler tatil döneminde okul boyadı

  Manisa’nın Yunus Emre ilçesindeki Taytanlı İlhan İlkokulu’nda görev yapan idareci, öğretmenler ve okul personeli, yaz tatilinde örnek bir davranışa imza attı.
  • 08.08.2014 - 11:22
  Fedakar öğretmenler tatil döneminde okul boyadı

  Fedakar öğretmenler tatil döneminde okul boyadı #1Okulun duvarlarını kendi imkanlarıyla boyayan öğretmenleri gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemezken, fedakar öğretmenler bu işi severek yaptıklarını söyledi. Bir yandan okulun duvarlarını boyayarak örnek bir davranış sergileyen öğretmenler, diğer yandan da okula yeni kayıt yapmaya gelen öğrencilerin kaydını yapmayı ihmal etmedi. Eline aldığı rulo ile okul duvarlarını boyayan okulun müdür yardımcısı Maksut Bolyurt “Kendi isteğimizle bunu yapıyoruz. İsteyerek severek yani okula bir katkımız olsun. Normalde mesai saatindeyiz. Arkadaşlarla hep beraber ne yapabiliriz diye düşündük. Okulu boyayalım dedik. Okula katkımız olsun diye. İhtiyacımızda vardı. Dışarıdan boya yaptırmaya kalksak bir sürü para tutardı. Hem devletimize katkımız olsun diye severek yapıyoruz. Bir sıkıntımız yok” dedi.

  İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ'NDEN KUTLAMA

  Yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek fedakar öğretmenlere sergiledikleri örnek davranış nedeniyle teşekkür eden Yunus Emre İlçe Milli Eğitim Müdürvekili Metin Çengel de, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaz dönemi olduğu için öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz izindeler. Okulu eğitim-öğretime hazırlamak adına okul müdürümüz başkanlığında okul müdür başyardımcımız ve müdür yardımcımız okulumuzda yaz döneminde çalışmakta olan personel tamamen kendi imkanlarıyla temin ettikleri boyalar ile okulun kuşak boyalarını yapıyor. Bende bu çalışmaları yerinde görmek için okulumuzu ziyarete geldim. Okul müdürümüz çalışma hakkında bilgilendirdi, bu örnek çalışmadan dolayı okul müdürümüz başta olmak üzere bütün personelimizi ve arkadaşlarımızı kutluyorum. Yani her şeyi bir üst kurumdan veya devletten beklemek yerine arkadaşlarımız var olan ihtiyacı tespit etmişler. Kendi imkanları çerçevesinde bu ihtiyaçları gidermeye çalışıyorlar. Örnek bir proje örnek bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Tekrar arkadaşları kutluyorum.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir