Euro
15.1741
-0.46%
Dolar
13.3807
-0.33%
Altın
794.1990
-0.20%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
578.710
0.65%
8ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 8 C

  Florya – Yeşilköy arasında Akıllı Bisiklet dönemi başladı

  İSPARK, sağlıklı yaşama ve çevre bilincine destek olmak amacıyla başlattığı Akıllı Bisiklet uygulamasını yaygınlaştırıyor.
  • 28.04.2016 - 14:00
  Florya – Yeşilköy arasında Akıllı Bisiklet dönemi başladı

  Trafik yoğunluğunun her geçen gün artığı İstanbul’da “Akıllı Bisiklet” uygulamasını pilot olarak ‘Kadıköy-Kartal’ sahil yolunda hayata geçiren İSPARK, şimdi de Avrupa Yakası’nda Florya-Yeşilköy  hattını hizmete açtı.

  ŞİMDİ DE AVRUPA YAKASI'NDA

  Anadolu yakasında Bostancı – Kartal hattına ilave olarak Maltepe dolgu alanında 3 tane yeni durak ekleyerek Bostancı – Kartal arasındaki bisiklet paylaşım sisteminde durak sayısını 13’e çıkaran ve  sisteme 30 bisiklet ilave ederek 130 bisiklet ile hizmet veren İSPARK projeyi Avrupa Yakası’nda da hayata geçirdi.

  Florya – Yeşilköy arasında Akıllı Bisiklet dönemi başladı #1

  5 DURAK 60 BİSİKLET

  Florya – Yeşilköy bisiklet paylaşım sistemi hattı yaklaşık 6 km’lik güzergâh üzerinde 5 durak ve 60 bisiklet ile hizmet vermeye başladı. Florya Güneş Plajı - Aqua Florya AVM - İBB Florya Sosyal  Tesisler - Yeşilköy Marina - Röne Park duraklarından oluşan hat Florya Güneş Plajı’ndan başlayarak,  Yeşilköy Polat Otel’e kadar sahil boyunca devam ediyor.

  İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut, “Kadıköy-Kartal arasında başlatılan uygulamayı, Florya-Yeşilköy hattında da hayata geçirdik. Akıllı Bisiklet sistemini kentin uygun noktalarında hizmete  sunmak için etüt çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Vatandaşların talepleri doğrultusunda kent  genelinde uygun noktalarda bisiklet ünitelerini yaygınlaştıracağız” dedi.

  SIRA AVCILAR'DA

  Florya Yeşilköy hattından sonra yaz aylarında Avcılar – Küçükçekmece hattını hizmete açmayı  planlayan İSPARK iki hattın birbiri ile entegrasyonunu da sağlayarak Avrupa yakasında Akıllı Bisiklet  projesini Yeşilköy’den Avcılar’a uzatmayı hedefliyor.

  SİSTEM NASIL İŞLİYOR

  Sistem, kredi kartı ve abonelik olmak üzere 2 farklı şekilde hizmet veriyor. Akıllı bisiklet sistemini  kredi kartı ile kullanmak isteyen bisiklet severlerin kiralama terminalinden ‘bisiklet kirala’ butonunu  tıklayarak, öncelikle sisteme üye olmaları gerekiyor. Kısa süreli bu işlemin ardından kredi kartı ile terminal üzerindeki adımlar bir biri ardına tamamlandıktan sonra sistemin verdiği 8 haneli şifre kullanılarak bisiklet kiralanabiliyor.

  Akıllı bisiklet güzergâhı üzerinde yer bazı İSPARK Açık Otoparkları aynı zamanda abone noktası olarak hizmet veriyor. Bu noktalara giden bisiklet severler, abonelik sözleşmesini imzaladıktan sonra aldıkları abonman kartları ile istedikleri her terminalden bisiklet kiralayabiliyor. Ayrıca vatandaşlar  www.isbike.com.tr adresinden da abone olabiliyor ve abonman kartları adreslerine gönderiliyor
  Alternatif ulaşım hizmeti sağlayan sistem bisiklet taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.  Vatandaşlar Akıllı Bisiklet İstasyonlarından kiraladıkları bisikletleri istedikleri herhangi bir istasyona  bırakabiliyor. İstasyonlardaki bisiklet sayısı merkezde bulunan sistem üzerinden takip edilerek gerektiğinde bisiklet takviyesi yapılabiliyor.

  Florya – Yeşilköy arasında Akıllı Bisiklet dönemi başladı #2

  Florya – Yeşilköy arasında Akıllı Bisiklet dönemi başladı #3


  Görüş Bildir