Euro
10.1158
0.48%
Dolar
8.5544
0.07%
Altın
494.81
-0.13%
Borsa
1.349
-0.18%
Bitcoin
332.587
13.43%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Gazzeli Dina İsrail saldırısından sonra gözlerini açamadı

  İsrail saldırısında göz kapakları birbirine yapışan dokuz yaşındaki Dina, evlerine dört top mermisi atıldığı esnada korkuyla kapadığı gözlerini bir daha açamadı.
  • 05.08.2014 - 15:13
  Gazzeli Dina İsrail saldırısından sonra gözlerini açamadı

  Gazzeli Dina İsrail saldırısından sonra gözlerini açamadı #1

  Küçük Dina belki de yüzündeki ve vücudundaki yara izlerini hayatı boyunca taşıyacak. Ancak savaşın ona biçeceği yaşam süresi belki de buna izin vermeyecek. Tıpkı savaşta hayatını kaybeden diğer birçok Gazzeli çocuk gibi... Dina ile umutları arasına giren füzelerin şarapnel parçaları, küçük çocuğun yüzü ile vücudunun çeşitli yerlerinde derin izler bıraktı, alevler ve zehirli gaz, göz kapaklarının birbirine yapışmasına neden oldu. Kaldırıldığı Şifa Hastanesi'nde Dina'ya refakat eden halası Beha Halife, "Çocuk gözlerini açıp kapayamıyor. Şarapnel parçaları, yüzünde birçok yanık izi bırakıp, delikler oluşturdu. Doktorlar gözlerini açıp açamayacağını bilmiyor. Sağlık durumu muamma" dedi.

  Gazzeli Dina İsrail saldırısından sonra gözlerini açamadı #2

  KARDEŞİNİN DE DURUMU KRİTİK

  Saldırının olduğu gece evlerinin salonunda uyuyan Dina ve altı kardeşinin toz ve kana bulanmış yüzlerini hatırladığını ifade eden Halife, başına saplanan şarapnel parçası nedeniyle Dina'nın beş yaşındaki en küçük kız kardeşinin kafatasının kırıldığını ve hayati tehlikesinin bulunduğunu kaydetti. Şarapnel parçalarının yaraladığı 19 yaşındaki en büyük ağabeyinin ise kulağının bir parçasının koptuğunu belirten Halife, hastanede yer olmadığı için beş yaşındaki kardeşi dışında Dina'nın diğer kardeşlerinin evde tedavi edilmeye çalışıldığını söyledi.

  Gazzeli Dina İsrail saldırısından sonra gözlerini açamadı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir