Hamile kadına koca dayağı

Hamile kadına koca dayağı

Birçok hemcinsi gibi, o da kendisine uygulanan şiddetin karşısında duramadı. Kendini de karnındaki bebeği de koruyamadı. Eşi tarafından dövülen hamile kadın, bebeğini düşürme riski taşıyor.

Fethiye'de yaşayan Özlem Çetin daha önce de defalarca şiddete maruz kalmıştı. Eşi İbrahim Çetin'i karnındaki 7 aylık bebek de durduramadı, yine dövdü.

JANDARMA YARI BAYGIN HALDE BULDU

Kendilerince alınan o önlemler işe yaramadı. Odaya kapatılan, cep telefonu elinden alınan genç kadın, bir başka telefon sayesinde jandarmaya ulaştı. Jandarma eve geldiğinde yarı baygındı.

DAYAKÇI KOCA SERBEST BIRAKILDI

7 aylık hamile Özlem Çetin düşük riski sebebiyle Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Eşi İbrahim Çetin ise gözaltına alındı. Ama sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Genç kadın ve ailesi bu duruma tepki gösterdi.

"SİZ ÖLMEDİNİZ DİYE SERBEST KALDI"

Genç kadın, "Jandarma 'ölmediniz siz, o yüzden serbest bıraktık' diyor. Öldükten sonra mı hesabı soruluyor? 7 aylık hamileye bunu yapan yarın bir gün neler yapar, biliyor musunuz?" diye sordu.

Genç kadın sözlerine, "Daha müşahadeden çıkmadan, hayati riskim belli olmadan adam salınıyorsa, kanunlar 'kendi sorununu kendin çöz' anlamına geliyor" diye devam etti.