Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.505
-1.16%
19ºC
İstanbul
Bulutlu 19 C

  Hatay'da mide ameliyatı olan bir kadın 3 gün sonra öldü

  Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde oturan 38 yaşındaki Hülya Ekren, KSÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde mide küçültme ameliyatı olduktan 5 gün sonra öldü.
  • 18.10.2014 - 14:26
  Hatay'da mide ameliyatı olan bir kadın 3 gün sonra öldü

  Hatay da mide ameliyatı olan bir kadın 3 gün sonra öldü #1

  Ev kadını, 3 çocuk annesi Hülya Ekren, 110 kiloya ulaşınca zayıflama yöntemleri konusunda araştırma yapmaya başladı. Ekren, dikkatini çeken mide küçültme ameliyatının Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde de yapılabildiğini öğrendi.

  KİLOLARINDAN KURTULMAK İSTİYORDU

  Ekren, bunun üzerine Antalya'da bir otelde çalışan eşi 43 yaşındaki Serdar Ekren'e ameliyat olmak istediğini söyledi. Ekren, bu tür ameliyatların riskli olduğunu duyduğunu belirterek karşı çıktı. Kilolarından çok rahatsız olan Hülya Ekren, ısrarla ameliyat olmak istedi. Çocukları da annelerine destek verince Hülya Ekren, Kahramanmaraş'a giderek hastanede muayene oldu. Yapılan tetkiklerden sonra Hülya Ekren'e 8 Ekim'e ameliyat günü verildi. Kurban Bayramı tatili için İskenderun'a gelen Serdar Ekren, eşinin ameliyat olacağını duyunca tepki gösterdi.

  ''SEN İSTESEN DE İSTEMESEN DE AMELİYAT OLACAĞIM''

  Hülya Ekren, "Sen istesen de istemesen de ameliyat olacağım. Bu kilolarımdan ancak böyle kurtulacağıma inanıyorum" dedi. Bunun üzerine eşinin ameliyat olmasına razı olan Serdar Ekren, hep birlikte operasyon için Kahramanmaraş'a geldi. 8 Ekim'de Doç. Dr. Mehmet Fatih Yazar tarafından ameliyat edilen genç kadın, kendi isteğiyle 12 Ekim'de taburcu edilip İskenderun'a gönderildi.

  MİDESİNDE SIZINTI OLDUĞU İLERİ SÜRÜLDÜ

  Ertesi gün rahatsızlanan kadın çağrılan ambulansla İskenderun Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Yapılan tüm müdahaleye karşın Ekren kurtarılamadı. Ameliyat nedeniyle midesinde sızıntı olduğu ileri sürülen Ekren'in cenazesi Çankaya Asri Mezarlıkta toprağa verildi.

  ''AMELİYATI HİÇ İSTEMEDİM''

  Evlerinin önünde taziyeleri kabul eden Serdar Ekren, eşinin ameliyat olmasına hiç razı olmadığını. aşırı baskı sonucu izin vermek zorunda kaldığını anlattı. Serdar Ekren, "Ben kendisinden kiloluyum. 110 kiloya ulaşmıştı ama ameliyat olmasını gerektirecek kadar kötü değildi. Bu yüzde ameliyat olmasına karşı çıktım. Kendisi ve çocuklarımızın ısrarı üzerine izin vermek zorunda kaldım. Ameliyattan 5 gün sonra öldü. Eşimin ameliyat dikişlerindeki sızıntı sonucu öldüğü söylendi" dedi.

  ''ERKEN TABURCU EDİLDİ''

  Ameliyatı yapan Doç. Dr. Mehmet Fatih Yazar, bu tür ameliyatlardan sonra komplikasyonlar oluşabileceğini belirterek şu açıklamayı yaptı: "Normalde şehir içinde gelen hastalarımızı ameliyatın 4'üncü gününde şehir dışından gelen hastalarımızı 6'ncı günde taburcu ederiz. Ancak bu hastamız iyi olduğunu ileri sürerek 4'üncü gün taburcu olmak istediğini bildirdi. Ben, hocam ve tüm ekibimiz, 2 gün daha kalmasını istedik. Israrımıza rağmen çıkmak istediler ve taburcu edildi. Ertesi gün bize rahatsızlandığı bildirildi, hastanın hemen bize getirilmesini istedik. Ambulansa bindirilirken hastamız kusmuş ve mide içeriği ciğerlerine kaçmış. Bu ölümcül bir durumdur. Hastayı görmediğimiz için net bir şey söyleyemiyoruz. Ancak iddia edildiği gibi midede kaçak da olabilir. Bu yüzden hastanın 2 gün daha gözümüzün önünde olmasını istedik ancak ısrarla taburcu oldular."

  AYKUT DA ÖLMÜŞTÜ

  Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde 37 yaşındaki Aykut Okurlar da fazla kilolarından kurtulmak için KSÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde midesine kelepçe taktırdıktan sonra hayatını kaybetmişti. Geçen 16 Nisan'da ölen Okurlar'ın ameliyat sonrası yaşanan komplikasyon nedeniyle öldüğü belirtilmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir