Euro
15.1718
-0.47%
Dolar
13.3632
-0.46%
Altın
791.9500
-0.48%
Borsa
1,986.63
-2.72%
Bitcoin
573.921
-0.65%
8ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 8 C

  İngiliz gazeteci ve yazarlar Gaziantep'te yemek yaptı

  Yemek ve seyahat yazarı 6 gazeteci, gastronomide UNESCO yaratıcı şehirler ağı üyeliğine hak kazanan Gaziantep'i ziyaret etti.
  • DHA
  • 19.04.2016 - 08:07
  İngiliz gazeteci ve yazarlar Gaziantep'te yemek yaptı

  gaziantep yemek

  İngiliz gazeteci ve yazarlar Gaziantep te yemek yaptı #2

  İngiltere'den gelen 6 gazeteci, ilk olarak Gaziantep'in tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Gazeteci grubu daha sonra şehrin ünlü mutfak müzesinde Gaziantep mutfağı hakkında bilgi alarak, organize edilen yemek pişirme sanatı atölye çalışmasına katıldı. Burada ellerine oklava alıp hamur açarak börek yapmayı öğrenen gazeteciler eğlenceli anlar yaşadılar.

  TURAL: LEZZETLERİMİZİ TATMASI İÇİN HERKESİ GAZİANTEP'E DAVET EDİYORUZ

  İlin tanıtımı için gelen gazetecilere bir toplantı düzenleyen Gaziantep Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Murat Tural, İngiliz gazetecilerin özellikle gastronomi için Gaziantep'e gelmelerinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Biz bu lezzetleri tatmaları için herkesi Gaziantep'e davet ediyoruz. Şehrimizin güzel şeylerle anılmasını istiyoruz. Özellikle bu dönemlerde Gaziantep'in gastronomi ile UNESCO'da yaratıcı şehirler ağına girmesiyle birlikte tüm dünyaya lezzetleriyle bahsedilmesini istiyoruz. İngiliz gazeteci grubunun şehrimizi ziyaretinden büyük mutluluk duyduk” şeklinde konuştu.

  Gazetecilere Gaziantep mutfağının inceliklerini ve tarihini anlatan Gaziantep Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi'nin Kurucusu Mehmet Ragıp Güzelbey de, İngiliz yemek ve seyahat yazarlarını şehirlerini tanıtma fırsatı bulduklarından dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyleyerek, “Çok mutluyuz. Umarım burada kendilerine doğru mesajları veririz. Kendileri de o doğru mesajları ülkelerine gittikleri zaman anlatırlar. Biz Türk kültürü ve misafirperverliği ile dünyada olmayan bir şekilde misafir ağırlamayı severiz” dedi.

  İngiliz gazeteci ve yazarlar Gaziantep te yemek yaptı #3


  Görüş Bildir