Petrol
109.21
0.00%
Euro
17.4862
-0.24%
Dolar
16.6864
-0.07%
Altın
969.71
-0.02%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
320.036
-5.35%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  İngiliz gazetesi Türkiye'deki rezaletleri konuşuyor

  Son dönemde İngiliz turistlerin özellikle Marmaris'te çıkarttıkları olaylar İngiliz basınına da konu oldu.
  • 21.07.2013 - 10:21
  İngiliz gazetesi Türkiye'deki rezaletleri konuşuyor

  İngiliz gazetesi Türkiye deki rezaletleri konuşuyor #1

  Daily Mail'de konuyla ilgili geniş bir analiz yer aldı. Haberde, her yıl 600 bin İngiliz turistin, güneş, kum ve ucuz içki için Marmaris'e gittiği, özensiz davranışları nedeniyle yerel halk ile sık sık sorunlar yaşadıkları kaydedildi. Haberde, "İngiliz tatilcilerin, yerel duyarlılıklara önem vermediği' vurgusu yapıldı. Haberde, yerel halk ile İngiliz turistler arasındaki gerilimin yaz döneminde arttığı belirtildi.

  Haberde özellikle Ramazan ayına vurgu yapıldı, sabah namazı için camiye gidenlerin, kaldırımlarda gözleri kızarmış sarhoş İngilizler, kusan insanlarla karşılaştığı belirtildi. Haberde, barlar sokağı ile cami arasındaki yakınlığa da değinildi.

  "İNGİLİZ TURİSTLER RUS VE ALMANLARDAN FARKLI"

  İngiliz basınına konuşan bir Türk'ün "Bu insanlar içmek ve sonra hayvanlar gibi davranmak istiyor. Biz görmezden gelmeye çalışıyoruz ama saygısızlık" sözleri de yer aldı. Bir diğeri ise İngiliz turistlerin, Rus ve Almanlardan farklı olduğunu, akıllarını kaybedene kadar içmek istediklerini söyledi. İngiliz turistlere şiddet uygulayan Türkler olduğu yönünde tanıklılar da İngiliz gazetelerinin sayfalarında yer aldı.

  Özellikle 20'li yaşlardaki İngilizlerin tercih ettiği Marmaris'te, İngiliz gençlerin, dini ve kültürel değerlerin pek farkında olmadığı tespiti yapılırken, son dönemde yaşanan asayiş olaylarından da bahsedildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir