Petrol
94.73
-1.93%
Euro
18.2142
-0.26%
Dolar
18.1072
0.16%
Altın
1.019
-0.22%
Borsa
3015
0.00%
Bitcoin
394.240
-7.80%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  İntihar etmek isteyen şizofreni hastası: Siz güzelsiniz

  Zonguldak'ta bir şizofreni hastası evinin balkonuna çıkıp intihar etmek isteyince olay yerine psikolog gönderildi. Psikoloğu gören hasta, "Siz güzelsiniz, bütün enteller ölmeli, intihar etmeli" dedi.
  • 09.07.2014 - 14:50
  İntihar etmek isteyen şizofreni hastası: Siz güzelsiniz

  zonguldakintihar

  Zonguldak'ın Yayla Mahallesi'ndeki 3 katlı binanın 2'nci katında ailesiyle oturan  şizofreni tedavisi gören 31 yaşındaki Akın O., babası Turgut O.'yu dışarıya çıkarıp, annesi Suzan O. ile kaldıktan sonra kapıyı içerden kilitledi.

  POLİS EVE GİREMEDİ

  Akın O., babasının ikna çabasına rağmen kapıyı açmayınca polise haber verildi. Polis, itfaiyenin merdivenli aracıyla balkondan eve girmek istedi. Ancak elinde çakmak ve kırık bardak ile balkona çıkan Akın O., eve girilmesi halinde intihar edeceğini söyledi.

  "SİZ GÜZELSİNİZ, BÜTÜN ENTELLER ÖLMELİ, İNTİHAR ETMELİ"

  İntihar tehditleriyle kimseyi eve yaklaştırmayan Akın O. için Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nden psikolog talep edildi. Gelen iki kadın psikolog önce aşağıdan, sonra da itfaiye aracının merdivenine çıkıp konuşarak Akın O.'yu ikna etmeye çalıştı. Akın O., kendisiyle konuşan psikoloğa, "Siz güzelsiniz, bütün enteller ölmeli, intihar etmeli" dedi. Akın O., "Biz sizinle konuşmak istiyoruz" diyerek yanına gelmek isteyen psikoloğa da izin vermedi. Polis, yaklaşık 2 saat süren ikna çabaları sonuç vermeyince kapıyı kırarak eve girdi.

  İntihar etmek isteyen şizofreni hastası: Siz güzelsiniz #2

  "8 YILDIR BÖYLE, TUĞBA ÖZAY DİYE BAĞIRIYOR"

  Kelepçe takılarak evden çıkarılan Akın O., ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Baba Turgut O., oğlu ile birlikte eşinin de şizofreni rahatsızlığı bulunduğunu söyledi. Turgut O., "8 yıldır böyle. Kullandığı bir ilacı içince genelde bu oluyor. Beni dışarıya attı. Bekar çocuk. Bazen balkona çıkıp 'Tuğba Özay' diye bağırıyor" diye konuştu.

  İntihar etmek isteyen şizofreni hastası: Siz güzelsiniz #3

  İntihar etmek isteyen şizofreni hastası: Siz güzelsiniz #4

  İntihar etmek isteyen şizofreni hastası: Siz güzelsiniz #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir