Petrol
98.06
1.46%
Euro
18.3824
0.46%
Dolar
17.948
-0.01%
Altın
1.036
0.49%
Borsa
2776
0.00%
Bitcoin
420.381
-2.84%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  İstanbul trafiğinde kar çilesi

  İstanbul'da yoğun kar yağışı ile soğuk havanın birleşmesiyle kayganlaşan yollarda sürücüler zor anlar yaşadı.
  • 30.01.2012 - 23:21
  İstanbul trafiğinde kar çilesi

  İstanbul trafiğinde kar çilesi #1

  İstanbul'da yoğun kar yağışının akşam saatlerinde soğuk hava ile birleşmesiyle kayganlaşan yollarda birçok sürücü zor anlar yaşadı.

  Karın en fazla etkileği ilçeler şunlar:

  Kadıköy, Maltepe, Ataşehir ve Ümraniye'de birçok araç buzlanma nedeniyle yolda kaldı. Tuzlama ekiplerinin yoğun çalışmalarına rağmen sokak aralarında sürücüler ilerlemekte güçlük çekti.

  POLİS ZİNCİRSİZ ARAÇLARI UYARDI

  Maltepe Piri Reis Caddesi'nde tuzlama çalışması yapılmayınca trafikte yoğunluk yaşandı. Buzla kaplanan yolda zincirsiz ilerlemeye çalışan araç sürücüleri zor anlar yaşarken, araçlar buzla kaplı yolda ilerlemekte güçlük çekti. Araçların çoğunda zincir takılı olmaması ve araçların patinaj yapması üzerine yaya haldeki vatandaşlar, araçların bagaj bölümlerine oturarak patinaj yapan araç sürücülerine yardım etmeye çalıştı.

  Öte yandan, Maltepe polis ekiplerine ait polis otosundan yapılan ''Lütfen zincirsiz yola çıkmayalım, ya da kar lastiği alalım'' şeklindeki anonstan kısa bir süre sonra zincir takılı olmayan ve yokuş yukarı yolu çıkmakta zorlanan başka bir polis aracını vatandaşlar iterek ve üzerine çıkarak buzlu yolda ilerlemesini sağladı.

  BUZLANMA YÜZÜNDEN ARAÇLAR YOLDA KALDI

  Öte yandan Küçükçekmece Halkalı Gümrük Yolu, İstasyon Caddesi, Bayramtepe güzergâhlarında kar yağışı sebebiyle buzlanmalar oluştu. Yolların yokuş kısımlarında araçlar mahsur kaldı. Bu sırada arkada kalan araçların içindeki yolcular, araçlarından inerek, öndeki araçların ilerlemesine yardım etti.

  İkitelli TEM Otoyolu'nda da yoğun kar sebebiyle trafikte aksamalar meydana geldi. Bazı sürücüler Mahmutbey gişelerini geçmeden geri döndü. Yoğunluğu gören sürücülerin ters istikametten ilerlemeye çalışması sonucu, trafikte sık sık aksamalar oluştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir