Euro
9.9691
-0.67%
Dolar
8.3773
-0.72%
Altın
487.02
-1.06%
Borsa
1.398
0.38%
Bitcoin
332.535
-4.38%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C

  İstanbul'a kar geri döndü

  Kar yağışının sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak devam etmesi bekleniyor
  • 15.02.2012 - 07:05
  İstanbul'a kar geri döndü

  İstanbul a kar geri döndü #1

  İstanbul'da kar yağışı yeniden başladı. Kentin yüksek bölgelerinde yağan kar, diğer bölgelerde yağmurla karışık şekilde etkili oluyor.

  ETKİSİNİ ARTIRACAK

  Son yılların en soğuk kışını geçiren İstanbul'da, birkaç günlük aradan sonra hava sıcaklığı yeniden düştü. Son birkaç günü yağmurlu geçiren şehirde gece yarısından itibaren kar yağışı tekrar başladı. Taksim Meydanı'ndaki vatandaşlar, yağan şiddetli kar nedeniyle yürümekte zorlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler trafikte aksama yaşanmaması için şehrin önemli bölgelerinde önlem aldı. Öte yandan kar yağışının sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak devam etmesi bekleniyor.

  ASIL KAR CUMA GÜNÜ

  İstanbul'a asıl kar yağışı perşembe akşamı gelecek. Kar yağışı ve aşırı soğuk hava, cuma ve cumartesi günü aralıklarla yoğun bir şekilde devam edecek.

  Daha çok Anadolu Yakası ve Boğaz'ı etkileyecek kar yağışı, pazar günü hafifleyecek.

  EGE'DE YAĞMUR VAR

  Ege Bölgesi'nin iç kesimlerinde kar, kıyı kesimlerinde ise sağanak şeklinde yağış bekleniyor. Perşembe günü yağışlar yagmur şeklinde devam etmesi bekleniyor, Cuma ise kar yağışı daha fazla bölgede etkili olacak.

  AKDENİZ SAĞANAK YAĞIŞLI

  Akdeniz bölgesinin tamamı sağanak yağışlı. Perşembe günü yağışlar kesilecek fakat cuma tekrar sağanak yağış geliyor. Bölgenin doğusunda yağışların daha şidddetli olması bekleniyor. Su baskınlarına karşı dikkatli olunması gerekiyor!

  İÇ ANADOLU KARA TESLİM

  İç Anadolu'nun büyük bölümü kar yağışının etkisi altında. Yağış perşembe, cuma da devam edecek ve sıcaklıkların sıfır ve sıfırın altında olması bekleniyor.

  Karadeniz'in batısında, Bolu dolayları kar yağışlı. Doğu Karadeniz'de de yüksek kesimlerde kar yağışı devam ediyor. Perşembe, cuma da kar yağışının etkisini sürdürmeye devam etmesi bekleniyor.

  Doğu Anadolu'nun büyük kısmı kar yağışlı. Perşembe ve cuma günüde yağışların sürmesi bekleniyor. Özellikle cuma günü Malatya, Elazığ çevrelerinde yağış ağır bir tipi şeklinde olabilir.

  Güneydoğu bölgesinde sağanak yağış bekleniyor. Yağış cuma günü şiddetini hem artıracak hem de sıcaklıklar düşecek..

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir