Euro
10.0494
0.77%
Dolar
8.5118
1.01%
Altın
480.52
-1.14%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
403.535
0.32%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Dogo Arjantin cinsi köpek keçinin kuyruğunu kopardı

  Bahçelievler'de Dogo Arjantin cinsi köpek, bir lokantada sahibiyle beraber yemek yiyen keçiye saldırdı. Can havliyle köpekten kaçmaya çalışan keçi, bir dükkana girdi. O anlar kameralara yansıdı.
  • İHA
  • 30.01.2019 - 10:33
  Dogo Arjantin cinsi köpek keçinin kuyruğunu kopardı

  Olay, Bahçelievler’de geçtiğimiz günlerde meydana geldi. İddiaya göre sahibi tarafından tasma ve zincirsiz gezdirilen Dogo Arjantin cinsi köpek, bir lokantada sahibiyle beraber yemek yiyen keçiye saldırdı. Keçi ve sahibi ne olduğunu anlayamadan, köpek keçiyi kuyruğundan ısırdı. Çevredeki vatandaşlar ve keçinin sahibi, keçiyi köpekten kurtarmak için sandalye ile köpeğe vurdu.

  KEÇİ İŞ YERİNE DALDI

  Köpeğin saldırısından kurtulan keçi, kaçmaya başladı. Vatandaşların elinden kurtulan köpek de keçiyi kovalamaya devam etti.  Can havliyle köpekten kaçan keçi, sokakta bulunan bir iş yerine daldı. Hemen arkasından iş yerine saldırgan köpek de girdi. İş yeri çalışanları ise bir anda neye uğradıklarını şaşırdı. İş yerine gelen keçinin sahibi köpeği yakaladı ve iş yerinin dışına çıkardı.

  Dogo Arjantin cinsi köpek keçinin kuyruğunu kopardı #1

  Dogo Arjantin cinsi köpek keçinin kuyruğunu kopardı ViDEO

  KÖPEĞİ DURDURMAK İÇİN DEMİRLE VURDU

  Köpeğin sahibinin, elinde bulunan demir çubukla köpeğe acımasızca vurduğu görülürken, saldırı sonucu kuyruğu parçalanan keçi veterinere götürüldü. Keçiye adeta çocuğu gibi bakan ve yanından hiç ayırmayan Ali Sever, “Rapor alıp, gidip karakola şikayet edeceğim. Esnaf arkadaşlar olmasa öldürebilirdi.” dedi.

  Dogo Arjantin cinsi köpek keçinin kuyruğunu kopardı #2

  HAYVANLARDAN DEĞİL, YETİŞTİRME TARZINDAN KAYNAKLANIYOR

  Dogo Arjantin cinsi köpeklerin kanunen yasaklı ırk olduğunu belirten Veteriner Hekim Mitat Levent, “İlk geldiği halinde bayağı bir kanaması vardı. 5199 sayılı kanun gereği yasaklı olan bir ırk, Arjantin Dogo cinsi köpekler. Gereken müdahaleler yapıldı, şimdi sağlığı yerinde. Bu konuyla ilgili gereken çalışmaları yapıyoruz. Keçimiz muzdarip değil. Bunun gibi birçok vaka yaşıyoruz. Sadece keçilere değil, insanlara da ciddi problem oluşturuyor bu hayvanlar. Hayvanların kendilerinden doğan bir problem değil. Sadece yetiştirme tarzı ve doğru insanların elinde olmamasından dolayı bu durum kaynaklanıyor. Bugün keçimize saldırdı, yarın insanlara saldırabilir.” şeklinde konuştu

  Dogo Arjantin cinsi köpek keçinin kuyruğunu kopardı #3

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir