Petrol
76.44
-0.95%
Euro
19.681
-0.03%
Dolar
18.6397
0.01%
Altın
1.072
0.03%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
324.258
1.74%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  İstanbul'un plajları temiz çıktı

  İstanbul'da belirlenen 86 yüzme alanının tamamı temiz çıktı.
  • AA
  • 16.06.2016 - 14:36
  İstanbul'un plajları temiz çıktı

  ist

  İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre Sağlığı Şube Müdürü Hüseyin Özyurt, analiz sonuçlarına göre İstanbul'da belirlenen 86 yüzme alanının tamamının kullanıma uygun olduğunu bildirdi.

  İSTANBUL'DA SEZON 1 HAZİRAN- 15 EYLÜL

  Özyurt, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul'da yüzme sezonunun 1 Haziran-15 Eylül tarihleri arasında sürdüğünü belirterek, bu alanların sezon öncesinden bitimine kadar düzenli aralıklarla kontrol edildiğini, numune çalışmalarının yapıldığını kaydetti.

  "RÜZGAR, YAĞIŞ YÜZME SUYUNUN KALİTESİNİ GEÇİCİ DEĞİŞİMLERE NEDEN OLMAKTA"

  İl Yüzme Suyu Komisyonu kararı doğrultusunda bu yıl 86 yüzme alanında çalışma yürütüleceğini aktaran Özyurt, yüzme alanlarından alınan deniz suyu numunelerinin Halk Sağlığı Laboratuvarları'nda analiz edildiğini bildirdi. Hüseyin Özyurt, numunelerin takvime uygun olarak ilçe toplum sağlığı merkezlerince alındığını anlatarak, şöyle devam etti:

  "Numune alma takviminde belirtilen günlerde mutlaka numune çalışması yapılmaktadır. Havanın yağışlı, rüzgarlı ve dalgalı olması da bu durumu değiştirmemekte, numune alma takvimine uygun hareket edilmektedir. Bu itibarla zaman zaman yüzme alanı ve çevresinin yağışlı, rüzgarlı ve dalgalı olması yüzme suyu kalitesinde anlık ve geçici süreli değişimlere neden olabilmektedir. Yüzme suyu kalitesini olumsuz yönde etkilendiğinin tespit edildiği durumlarda analiz sonuçları halkın bilgisine sunulmakta ve anlık kalite değerlendirme sonucu da verilmektedir"

  İstanbul un plajları temiz çıktı #2

  YÜZME ALANLARINDA DENİZE GİRMELERİ KONUSUNDA UYARDI

  Özyurt, "Halkımızın yüzme alanı olarak belirlenmiş noktalarda denize girmeleri, güvenlik uyarılarına uymaları, şamandıralarla sınırlanan yüzme alanını kullanmaları can güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir" ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir