Euro
15.591
0.35%
Dolar
13.7881
0.51%
Altın
787.34
0.1%
Borsa
1.919
0.47%
Bitcoin
705.620
-2.82%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  İzmirli esnaflar altın günü yaptı

  İzmir'de işlerin kesat olmasından yakınan sanayi esnafı, altın günü yapmaya başladı.
  • İHA
  • 16.05.2015 - 11:36
  İzmirli esnaflar altın günü yaptı

  İzmirli esnaflar altın günü yaptı #1

  İzmir 3. Sanayi Sitesi esnafı, işlerin kesat olması nedeniyle gün yapmaya karar verdi. Sanayide çay ocağı işleten ve esnafların “Niko abi” diye seslendiği Nükhet Aydın, işlerdeki bu kötü gidişe “dur” demek için çareyi Türk Lirası günü düzenlemekte buldu.

  GÜNDE 3 BİN LİRA TOPLANIYOR

  Aydın’ın bu fikrine sıcak bakan esnaflar, her Cumartesi sanayideki kamelyada toplanıp gün yapma kararı aldı. Her hafta sıranın bir esnafa geldiği günde toplanan 3 bin TL, sanayi esnafının bir derdine derman oluyor.

  "KREDİ ÇEKMEKTENSE…"

  Dayanışmak için böyle bir gün düzenleme kararı aldıklarını söyleyen Nükhet Aydın, "Sanayide işlerin çok kötü gitmesi nedeniyle gün düzenliyoruz. Her hafta bir esnafa faydalı olabilmek için 20 esnaf gün yapıyoruz. Herkes oturuyor, kimse iş yapamıyor. Her hafta 3 bin TL bir esnaf arkadaşa veriyoruz. O da elektriğini, suyunu, kredi kartını ödüyor. Dört dönemdir bu günü düzenliyoruz. Piyasada para yok, en azından böyle para biriktiriyoruz kumbara gibi. Kredi çekmektense kendi aramızda böyle birbirimize faydalı oluyoruz" dedi.

  İzmirli esnaflar altın günü yaptı #2

  "PARA BİRİKTİRMİŞ OLUYORUZ"

  Bu hafta toplanan 3 bin liranın sahibi olan esnaf Şuayip Erdem ise parayı nasıl değerlendireceğini şöyle anlattı;

  "Elektrik ve su borcumu, ev kiramı ödeyeceğim. İşler kesat olduğu için faydası oluyor. Kendi paramız bu yine ama kumbara yapmış gibi oluyoruz. Para biriktirmiş oluyoruz."

  İzmirli esnaflar altın günü yaptı #3

  İzmirli esnaflar altın günü yaptı #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir