Euro
10.3991
-0.28%
Dolar
8.8567
-0.12%
Altın
498.57
-0.1%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
385.943
1.51%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Kadınlar neden aldatır

  Aldatmak deyince akla ilk erkekler gelirdi. O istatistik değişti.
  • 24.04.2012 - 17:41
  Kadınlar neden aldatır

  Kadınlar neden aldatır #1

  İlişkilerde aldatma söz konusu olduğunda yakın zamana kadar ilk akla gelen taraf erkekti. Ancak bu durum son yıllarda değişti. İngiliz evlilik bürosunun yaptığı çalışmada 3000 kadının %20’si eşlerini aldattığını itiraf etti. Bu verileri inceleyen “Askmen” adlı internet sitesi kadınların erkekleri aldatma nedenlerini araştırdı.

  KADINLAR NEDEN ALDATIR

  İşte sonuçlar: İlişki uzmanları kadınların aldatma nedenlerinin başında intikam alma dürtüsünün olduğunu belirtiyor. Kadın gerçekten istemese bile sadece kendisini aldatan erkeğe aynı kötü duyguları yaşatmak için onu aldatıyor. İlişki koçu Ruth Houston kadınların eşleriyle aralarında bir problem olduğunu fark ettiklerinde öncelikle bunu konuşmak istediklerini söyledi. Houston sözlerine şöyle devam etti:“Erkek kadını görmezden gelip problemi yok sayıyorsa o zaman kadın bir kaçış yolu olarak eşini aldatıyor.”

  SEKSİ HİSSETTİREN ERKEKLERLE ALDATIYORLAR

  Uzmanlar kadınların kendilerini seksi hissettiren erkeklerle eşlerini aldatabildiğini söylüyor. Houston şunları söyledi: “Eğer erkek eşine yeterli ilgiyi göstermiyor, onun isteklerine önem vermiyorsa o zaman kendini hem duygusal olarak hem de fiziksel olarak arzulayan başka bir erkeği hayatına sokabilir. “

  KAVGASIZ İLİŞKİ SORUNSUZ DEĞİL

  Uzmanlar çiftlerin arasında yaşanan sorunların tutkuyu tetiklediğini savunuyor. Hiç kavga etmeyen çiftlerin sorunsuz olduğunu düşünenler çok yanılıyor. İlişki koçları hiç kavga etmeyen çiftlerin birbirlerini aldatma olasılığının kavga edenlere göre çok daha yüksek olduğunun altını çiziyor. Özellikle 20’li yaşlarındaki kadınlar evliliklerinde seks hayatları heyecansız bir hal aldığında farklı deneyimler yaşamak isteyebiliyor. Kadınlar eşleriyle duygusal açıdan paylaşımlarının bittiğini hissediyorsa ve karşılarına aynı “açlığa” sahip bir erkek çıkıyorsa eşlerini duygusal olarak aldatabiliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir