Petrol
82.75
0.00%
Euro
17.8126
0.44%
Dolar
18.4728
-0.01%
Altın
965.41
0.25%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
356.524
1.54%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Kadınlar neden dekolte giyer

  ABD'li klinik psikolog Dr. Jennifer Baumgartner yeni kitabında kadınlarla ilgili çarpıcı bir detaya yer verdi.
  • 27.03.2012 - 10:36
  Kadınlar neden dekolte giyer

  Kadınlar neden dekolte giyer #1

  ABD'li klinik psikolog Dr. Jennifer Baumgartner kadınların içlerinde gizlenen arzu ve ihtirasların giydikleri kıyafetlerle ortaya çıktığını yeni kitabında okuyucularıyla paylaştı. Dr. Baumgartner'a göre günlük kıyafetlerinde göğüs dekoltesini tercih eden kadınlar hayatlarında onları kontrol edecek bir güç arayışı içinde oluyor. Dr. Baumgartner kıyafetlerini gereğinden fazla takıyla süsleyen kadınların özgüven eksikliği olduğunu söylerken taktıkları mücevherlerle etrafı büyülemeye çalışanların genellikle maddi sıkıntısı olduğunun altını çizdi.

  "GİYDİKLERİMİZ İÇİN DIŞA YANSIMASI"

  Dr. Baumgartner kıyafetlerle duygular arasındaki ilişkiyi şu sözlerle anlattı: "Giydiklerimiz iç dünyamızda olan her şeyi dış dünyaya yansıtan bir ayna gibidir. Duygularınız ve düşünceleriniz yatak odanızdaki dolabınızda üst üste sıralanmış olarak sizi bekler. Tek yapmanız gereken hissettiklerinizi seçtiğiniz kıyafetle üzerinize giymektir."

  Dr. Baumgartner'a göre ofiste gömlek düğmelerini boynuna kadar ilikleyen kadınlar patronlarına "Dişiliğin ön plana alınması zayıflığın göstergesidir" mesajını veriyor. Kitapta yer alan bir diğer örnekte de genç ve yaşlı kadınlar karşılaştırılıyor. Çok kısa bir etekle dışarı çıkan bir genç kız insanların dikkatini çekme isteği içindeyken benzer bir kıyafetle sokağa çıkan yaşlıca bir kadın yaşını inkar etme eğilimi içinde.


  Görüş Bildir