Euro
15.2556
-0.10%
Dolar
13.4922
0.15%
Altın
794.72
0.14%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
473.423
-2.83%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C

  Kansersiz yaşam için bir sayı da siz atın

  Hayatta atacağınız en önemli sayı!
  • 23.11.2012 - 14:55
  Kansersiz yaşam için bir sayı da siz atın

  Kansersiz yaşam için bir sayı da siz atın #1

  Çocukluk çağı kanserlerinde "moral"; tedavi sonrasında motivasyon ve adaptasyon aşamalarında oldukça önemli rol oynamaktadır.

  Kansersiz Yaşam Derneği olarak, çocukluk çağı kanserlerinde çocukların hastalık ve devamındaki tedavi zamanlarında sosyal hayattan oldukça uzaklaştıklarını düşünürsek; tekrar sosyal hayatın bir parçası oldukları duygusunu hissettirmek ilk hedefimizdir.

  Kansersiz Yaşam Derneği; ikinci başkanımız Sayın Mihriban Oğuz liderliğinde, Pediatrik Onkoloji birimi olan illerde çocuk kanserleri üzerine dikkat çekmek, çocuklar ile paylaşımlarda bulunmak, kendilerini hayatın ve bir takımın parçaları olarak hissetmelerini sağlamak ve psikolojilerine pozitif dokunuşlar yapabilmek için 2012-2013 Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi sezonu içerisinde 3 lig maçından önce 3 Veteran maçı organize edip, çocukları spor salonuna getirerek, 1 gün öncesinde de takımlarımızın oyuncuları ile hastane ziyaretleri yaparak çeşitli sosyal etkinliklerinde içinde yer alacağı bir proje yarattı.

  Kansersiz yaşam için bir sayı da siz atın #2

  Projemize A Milli Kadın Takımı Oyuncularımızdan, İstanbul Üniversitesi B.G.D Takımında forma giyen Tuğba Palazoğlu ve Galatasaray Kadın Basketbol Takım Kaptanı Işıl Alben ile Galatasaraylı Sporcular Derneği destek vermektedir.

  Geçtiğimiz Mart ayında 11 yaşında kaybettiğimiz Sevgili Abdil Çetiner anısına düzenleyeceğimiz basketbol oyunları ile daha çok çocuğa ulaşmak, mümkün olduğunca moral desteği vermek istiyoruz. Bu oyunları geleneksel hale getirdiğimiz de ise kanserli çocuk hastalar için artık çok şey değişmiş olacağı inancındayız. Çünkü çocuklarımız için bir takımın üyesi olmak, desteklenmek, alkışlanmak, liderlik ve aidiyet duygularını tatmak kaybettikleri adrenalini yerine koyacaktır.

  Siz de bu takımın üyelerine destek olmak istemez miydiniz?

  İlk maç takvimi ve detayları :

  GaIatasaray & Ankara Ateşi
  Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu
  Tarih : 01.12.2012 Saat:12:00

  Adana Botaş Spor & Galatasaray
  Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu
  Tarih : 01.12.2012 Saat:14:00


  Görüş Bildir