Petrol
87.22
2.77%
Euro
17.9916
1.71%
Dolar
18.5156
0.36%
Altın
985.71
2.05%
Borsa
3198
-2.07%
Bitcoin
365.333
-0.93%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Kitap okuyan öğrenciler daha başarılı

  Karaman'da faaliyet gösteren Sabah Eğitim Kurumları öğrenci ve velilere yönelik konferans düzenledi.
  • 17.03.2012 - 11:01
  Kitap okuyan öğrenciler daha başarılı

  Kitap okuyan öğrenciler daha başarılı #1

  Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programda Orhan Keskin, öğrenciler için 'başarı stratejileri', velilere yönelik de 'aile içi etkili iletişim' konulu seminer verdi. Orhan Keskin, başarı stratejilerinin önemini ve başarıyı etkileyen faktörleri çeşitli örneklerle anlattı. Çocuklardan evde çalışırken televizyonları kapatmasını isteyen Keskin, günümüzde dünyada Amerika'dan sonra en çok Türkiye'de televizyon izlendiğine dikkat çekti.

  Televizyonunun, ders çalışırken öğrencilerin konsantrasyonunu bozduğunu ifade eden Keskin, "Bir doktor ameliyat ederken ne kadar konsantre oluyorsa, TV izleyen bir kimse de o kadar konsantre oluyor. Başarı verimini azaltan etkenleri ortadan kaldırmalıyız. Bunlar fazla uyumak, müzikle ders çalışmak, cep telefonu, bilgisayar, internet ve duygusal problemlerdir." diye konuştu.

  DİKKAT DAĞINIKLIĞI BÜYÜK ETKEN

  Farklı bir seansta veliler ile de bir araya gelen Keskin, hayatın içinden verdiği gerçek örneklerle aile içi iletişim ve başarılı öğrenci yetiştirme konularını işledi. Dikkat dağınıklığına birden çok işle uğraşmanın sebep olduğunu belirten Keskin, Başarılı olamamanın altında derse yoğunlaşamama, dikkat dağınıklığı ve ders çalışmamanın yer aldığına dikkatleri çekti.

  Keskin, televizyon izleme, bilgisayar ve internet, cep telefonu ve duygusal meselelerin verimi azaltarak başarıyı düşürdüğünü söyledi. Kitap okuyan öğrencilerin daha başarılı olduğunu vurgulayan Keskin, anne ve babalara çocukları ile birlikte kitap okumalarını tavsiye etti.


  Görüş Bildir