Petrol
95.47
-0.87%
Euro
18.3424
0.35%
Dolar
17.9539
0.31%
Altın
1.033
-0.03%
Borsa
2788
0.00%
Bitcoin
414.972
-3.42%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Kızını yuvadan almak isteyen baba dehşet saçtı

  Eskişehir'de 15 gün önce cezaevinden tahliye edilen Hasan Özcan, kızını verdiği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne ait yuvadan almak isteyince korku dolu saatler yaşandı.
  • 08.04.2014 - 09:31
  Kızını yuvadan almak isteyen baba dehşet saçtı

  Kızını yuvadan almak isteyen baba dehşet saçtı #1

  Dün akşam saat 22.30 sıralarında yaşanan olay, Eskişehir'in Yenidoğan Mahallesi’ndeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı 0-6 yaş arası kimsesiz çocukların kaldığı Yunus Emre Yuvası’nda meydana geldi.

  KIZINI ALIP EVE GÖTÜRMEK İSTEDİ

  Hasan Özcan, birlikte yaşadığı 17 yaşındaki M.E.’den dünyaya gelen ancak bakamayınca yuvaya verdiği 1.5 yaşındaki kızı E.Ö.’yü alıp evine götürmek istedi. Kendisine engel olmak isteyen özel güvenlik görevlisini bıçakla tehdit eden Hasan Özcan yuvanın giriş kapısının camlarını kırdı.

  Kızını yuvadan almak isteyen baba dehşet saçtı #2

  GÜVENLİK GÖREVLİSİNİN BOĞAZINA BIÇAK DAYADI

  Güvenlik görevlisinin boğazına bıçağı dayayıp çocuğunun getirilmesini isteyen Özcan, kızı ile birlikte gelen kadın öğretmeni de rehin aldı. İhbar üzerine gelen polisler, Hasan Özcan’dan rehineleri serbest bırakmasını istedi. Polisler daha sonra biber gazı sıkıp Özcan’ın çocuğunu, öğretmen ve özel güvenlik görevlisini kurtardı.

  POLİSLER BİBER GAZLI MÜDAHALEDE BULUNDU

  Hasan Özcan, polislerin biber gazlı müdahalesi ardından 9 çocuğun kaldığı odaların bulunduğu koridora kaçtı. Polisler çocukların odalarının olduğu koridorun arka taraftaki kapısını kilitledi. Özcan, bunun üzerine elinde bıçakla boş olan bir odaya girip kapıyı kilitledi.

  4 SAAT SONUNDA YAKALANDI

  Polislerin yaklaşık 4 saat süren çabalarına rağmen bulunduğu odadan çıkmayan Hasan Özcan, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Özal Harekat Şubesi ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Yuvanın camını kırarken elinden hafif yaralanan Hasan Özcan, Devlet Hastanesi’nde ayakta tedavi edildikten sonra Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

  15 GÜN ÖNCE ŞARTLI TAHLİYE EDİLDİĞİ ÖĞRENİLDİ

  Özcan’ın çeşitli suçlardan poliste kaydının bulunduğu, bir suçtan dolayı da tutulduğu cezaevinden 15 gün kadar önce şartlı tahliye edildiği belirtildi. Biber gazından etkilenerek hastaneye götürülen 4 çocuk tedavilerinin ardından taburcu edildi. Soruşturmaya devam ediliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir